Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Agah Başdeğirmen

Agah Başdeğirmen

Tam yol ileri

01 Ekim 2020 - 00:01

Futbolun kalbi Antalya’da atıyor. Akdeniz’in futbol kenti Antalya’da futbol bir tutku ama seyircisiz oynanan maçlar buruk geçiyor. Nitekim sezon başında ilk 3 haftada kentin iki üst düzey temsilcisi oynadığı maçlarda göz dolduruyor.
Antalyaspor’da geçen hafta takımda büyük emek göstermenin ötesinde taraftarla ve kentiyle arasında sımsıcak bağ kuran Nazım Sangare’nin takıma vedası sosyal medyada geniş yankı buldu. Nazım gibi bir oyuncu karakteri nadir rastladığından takımdan ayrılması da o denli zor oldu.
Hafta arasında Aytemiz Alanyaspor salgın nedeniyle tek maç elemeli olarak çıktığı ilk Avrupa Ligi maçından skor tabelasında mağlup oldu. Alanyaspor, rakip kaleyi abluka altına almasına rağmen bir anlık konsantrasyon eksikliğine kurban oldu. O kadar yolculuktan sonra Rize deplasmanında puan çıkaran takımı ayrıca kutlamak gerekir. Alanyaspor’da geçen sezondan önemli ayrılıklar yaşansa bile takımın gücü yerinde görünüyor. Gelen oyuncuların hızlı bir adaptasyon süreciyle takımdaki uyumu gözlerden kaçmıyor. Erol Hoca’dan sonra Çağdaş Atan ile yola devam edilmesi kafalardaki soru işaretlerini ilk üç hafta itibariyle giderdi.
Antalyaspor cephesinde ise alışılagelmedik harika senaryolar yaşanıyor. Takımda ilk dikkat çeken husus ise, gençleşmenin önü açılması ve takımda genç oyuncuların giderek daha çok sorumluluk almasıdır. Hatta yeni takviyelerin performansıyla birlikte giderek kazanma alışkanlığı elde bir ekip ortaya çıktı. Kuşkusuz kamuoyunda başarının mimarı Antalyaspor teknik direktörü Tamer Tuna dikkat çekiyor. Özellikle yönetimin yerinde hamleleri ile gelen oyuncular ve kadro mühendisliği sezonu hedefe ulaştıracak yeterliliğe sahip görünüyor. Ancak defans bloğu ve orta sahada genç isimlerle takviye edilebilir. Biliyorsunuz ki iki sene önce de böyle başlangıç yaptık ama beklenmeyen sakatlıklar bütün planları alt üst edebiliyor. Ligin maraton olduğu düşünüldüğünde daha makul hamleleri de düşünmek gerekiyor.
Antalyaspor taraftarı tribünde olmamasına rağmen hazırladığı görsel doneleriyle oldukça ilgi çekti. Keza maç sonu galibiyet kutlaması taraftarın emeğini yerde bırakmayan ve onların destek ruhunu arkasında hissettiren galibiyet pozu ise unutulmayacak anılar arasında yer alacaktır.
Sporla kalın.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum