Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Agah Başdeğirmen

Agah Başdeğirmen

Taraftarın puanı

13 Şubat 2019 - 00:01

Antalyaspor çok ama çok zorlu bir maçta neredeyse galip geldi desek abartmış olmayız. Çünkü ikinci devrede en çok puan toplayan Rizespor ve takımın ne kadar formda olduğu biliniyor. Dolayısıyla maçın zorluk seviyesi hem rakip takım performansı hem de deplasman olması nedeniyle üst seviyede olmasıdır. Nitekim haftalardır maç kazanmakta epey sıkıntı çeken Antalyaspor için bütün bu değişkenler masaya yatırıldığında en önemli güç Antalya’dan Rize’ye giderek büyük vefakârlık örneği gösteren taraftarların maçın önünde yer almasıdır.

Antalyaspor çok uzun zamandır galibiyete hasret kaldığı için her zamankinden maça daha farklı hazırlanmış, ancak maçın başında gelen sürpriz gol oyunu farklı kılmıştır. İlk yarıda fazla etkili olamayan Antalyaspor, birkaç pozisyonda rakibi bunaltarak golün sinyalini vermişti. Yeni transferler Amilton ve Frey takıma uyumunu gösterdi. Bu özelinde performansları oldukça yukarı seviyedeydi. Ancak her iki oyuncunun kumaşına yönelik yorum yapmak için orta ve uzun vadeli katkılarını görebilmek gerekir. İleri uçta Doukara’nın top saklama eksikliği gözlemdi. Ama Mevlüt Erdinç etkili bir bitirici olduğunu tek vuruşla attığı golde ispatladı ve Mevlüt-Doukara ikilisi birlikte oynadığında çok farklı sonuçlar alınabilir.

Defansta her ne kadar Salih ve Diego ikilisi ağır olsa da pozisyon bilgisi daha çok önem arz ediyor. Son maçlarda en çok göze çarpan isimlerin başında Chico geliyor. Bu devre X faktör olarak takım neye ihtiyaç duyarsa o bölgede Antalyaspor teknik direktörünün kurtarıcısı rolünü üstleniyor. Uzun zamandır suskun kalan Nazım Sangare sonunda kendinden bekleneni yaparak gole birinci derece katkı sağladı. Bu maçtaki en büyük gelişme kanatlardaki akınlardan geldi. Dolaysıyla yeni transferlerin bek oyuncularla birlikte kanatlardaki etkinliği göze hoş Antalyaspor’u ortaya çıkardı. Aynı zamanda oyunun kilidini açmada kanat akınları çok önemli rol oynadı.

Taraftarların ikinci yarıda takımı ateşlemesi Rize deplasmanında Antalyaspor’un puanla dönmesinde büyük rol oynadı. Bu nedenle bin bir güçlükle karayoluyla uzun yolculuk yapan taraftarların takımlarına desteği en büyük gurur vesiledir. Saha dışında itici güç olduğundan “Taraftarın puanı” maçı özetlemektedir.

Sporla kalın.

YORUMLAR

  • 0 Yorum