Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Agah Başdeğirmen

Agah Başdeğirmen

Test paradoksu galibiyeti kaçırdı

23 Eylül 2020 - 00:01

Antalyaspor deplasman maçı öncesinde test şokuyla karşılaştı. Böylesine zorlu maçta takımın test skandalı ile mücadele etmesi tüm enerjiyi sindirdi. Üstelik rakip takımdan çatlak seslerle takım üzerinde kurulan baskı neticesinde oluşan algı operasyonu maçın oynanmasını zora sokmasının yanı sıra oyuncuların da psikolojisini bozdu. Nitekim Antalyaspor takımı sağlık yönünden olumlu sonuçları beklemeye geçerken, bir yandan da maça konsantre olmak profesyonelliğin üst seviyesi oldu. Bu nedenle Antalyaspor test sonuçlarından gelen iyi haberlerle oyuncular yolculuğuna çıksaydı belki de bugün hak edilen galibiyeti kutluyorduk.
Antalyaspor’da oyun anlamında ilk yarı ve ikinci yarıda özellikle Podolski ve Origi’nin girmesiyle birlikte takım hücumda canlılık kazandı. Sezonun ilk maçında başarılı olan hücum hattı Beşiktaş karşısında nitelikten çok uzak kaldı. Halbuki Antalyaspor tarihinde şu an mevcut yapısında hücum hattında bu kadar kaliteli ve derin rotasyona sahip olmamıştı. Dolayısıyla Tamer Hoca geç de olsa yaptığı müdahalelerle takımı harekete geçirdi.
Defansta ise çok önemli bir unsur olan koordinasyon oturmuş vaziyette görünüyor ancak hız konusunda bir takım sıkıntılar gözlenebilir. Söz konusu süratli takımlara karşı gerekli önlemleri almak gerekiyor. Bünyamin bu konuda oldukça yeterli onun daha çok defansif enerjisi bu sorunu fazlasıyla çözecektir.
Gökdeniz Bayrakdar ilk kez forma giydiği ligde sihirbaz gibi kendi çabasıyla Antalyaspor’a puan kazandırdı. Bu golden sonra daha çok cesaretlenen takım galibiyeti kaçırdı denilebilir. Özellikle maç öncesi yaşanan skandal olmasa belki de Antalyaspor galibiyeti yakabilirdi. Çünkü ilk yarıda takım kafa olarak tamamen saha dışında kaldı ve oyuna odaklanmakta güçlük çekti. Bu nedenle maçın sonuna doğru takıma güven geldi.
Birçok alanda kısıtlı tedbirler devam ederken, yüzde yirmi seyirciyle oynama kontenjanı acilen getirilmelidir. Futbol her halükarda seyirciyle birlikte daha güzel oluyor. Konserlerde olmayan yasağın futbol maçlarında uygulanması büyük soru işareti olarak önümüzde duruyor. Ya tamamen toplu alanlarda yasak uygulanmalı ya da tedbirlere uyarak açık havada kısıtlı oranlarda izlenme olmalıdır.
Sporla kalın.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum