Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Agah Başdeğirmen

Agah Başdeğirmen

Tükenmişlik Sendromu

06 Kasım 2019 - 00:01

             Antalyaspor geçen on haftada ligin en çok gol yiyen takımlarından biri oldu. Üstelik futbol yaşantısında yaptığı savunmayla oyunculuk kariyerinde ülke tarihinin idolü olmuş bir teknik direktörün böylesine sonucu kabullenmesi hepimiz gibi beklenemez. En zor günlerde takımın başına geçip, ekibini çalkantılı dönemden sıyırıp çıkaran Antalyaspor teknik direktörü Bülent Korkmaz’dır. Ancak son haftalarda gerek oyuncularda gerekse saha içinde teknik heyette bir tükenmişlik sendromu yaşanıyor. Üst üste alınan mağlubiyetler sonrasında teknik direktör Bülent Korkmaz’ın koltuğu sallanmaya başladı. Çünkü Bülent Hoca’nın bazı oyuncular üzerindeki ısrarı takıma faydadan çok zarar getirmiştir.
            Antalyaspor mevcut kadro yapısının yeterli olup olmadığı son zamanlarda gün yüzüne çıkmaya başladı. Olası teknik heyet değişimi takımda çok fazla bir şeylerin değişeceği yönünde umut bulunmuyor. Bu nedenle teknik değişimin sonuçlarını şimdiden söylemekte fayda var.
            Takım olarak Antalyaspor düştüğü yerden nasıl kalkabilir sorusunun cevaplarını takım içinde herkes kendinde aramalıdır. Oyuncuların hocayı göndermek adına isteksiz bir görüntü sergilemesi de en az hocanın bazı oyuncular üzerindeki ısrarı kadar yanlışı barındırmaktadır.
            Son olarak Beşiktaş maçı Antalyaspor açısından tam bir kaos oluşturdu. İlk on dakikada rakip fişi çekip işi bitirmiş olsa da kırmızı beyazlı armanın çırpınışları neticeye etki etmedi. O gece Serdar Özkan golü atmayı başarsa belki hataları göz ardı edilebilirdi fakat çıplak gözle takımın yaşadığı sıkıntılar çok ciddi sorunları barındırıyor. Kafa olarak sahada olmayan oyuncuların Yivli Armada işi olamaz. Bu nedenle eğer bir neşter operasyonu yapılacaksa verim alınamayan oyuncuların sözleşmesi feshedilmelidir. Her maçta bireysel hatalardan yenilen gollerin ardı arkası kesilmiyor. Ayrıca söz konusu bireysel hatalar takım motivasyonuna da olumsuz etkiliyor. Normalde böylesine bir seviyede forma şansı bulamayacak oyuncuların deneme tahtası gibi üst seviye kritik maçta görevlendirilmesi sabırları taşma noktasına taşımıştır. Forma şansı veren kadar bulan oyuncular da nerede oynadıklarının bilincinde olmalıdır.
            Sporla kalın.

YORUMLAR

  • 0 Yorum