Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Agah Başdeğirmen

Agah Başdeğirmen

Uyumu kaybedince

04 Kasım 2015 - 23:59

Antalyaspor geçtiğimiz haftada Akhisar deplasmanında iki taraf açısından önemli bir mücadeleye çıktı. Arena’nın açılışından sonraki ilk deplasmanda maalesef son dakikada kabus gibi yenilen gol nedeniyle puansız döndük. Arena’nın açılışına kadar Antalyaspor takımında öne çıkan güçlü yön, uyum ve koordinasyon olmuştu. Ancak farklı mağlubiyeti unutamayan oyuncuların bunun etkisinde kalması Akhisar karşısında belli oldu.

Taktiksel anlamda sahada birbirinden uyumsuzluk göze çarpıyor. Kimin nerede ne yaptığı belli değil. Takım bilincinden uzak, doğaçlama bir oyun yapısı son zamanlarda virüs gibi sardı.

Teknik Direktör Yusuf Şimşek Hoca'nın kredibilitesini eriten oyuncuların formsuzluğu ve isteksizliği de dikkat çekiyor. Sadece birkaç nüans ile bu takımı fabrika ayarlarına geri döndürmek mümkün.

Kalede Bolhi ve defans arasında koordinasyon eksikliği iki maçtır canımızı yakıyor. Stoper oyuncuların topu oyuna sürme, birbirlerinden kopuk bir görüntüde olması da kabus gibi bir hafta geçirmemize neden oldu. Dolayısıyla Ekim ayının sonunda ciddi bir türbülansa girdik. Bu girdaptan çıkaracak olan Yusuf Hoca'nın yedek kulübesindeki eksikliği hissediliyor.

Kayseri ve Galatasaray maçları takımın kaderini tayin edecektir. Derhal toparlanma sürecine girilmesi gerekiyor. Yabancı oyunculardan Guilerme gerçekten faydalı işler yapıyor. Ancak onu asiste eden diğer orta saha oyuncularının isteksiz görüntüsü takımın mücadele gücünü oldukça etkiliyor.

Bugünlerde Yusuf Şimşek’in takıma neşteri vurup daha ciddi önlemler alması öncelikle takımın geleceği açısından, daha ötesi üstündeki kara bulutların dağılmasına yardımcı olabilir.

Antalyaspor'un bu tarihi başlangıçta Yusuf Hoca'nın emeği büyük. Onun için biraz sabredilmesinde fayda var. Her daim böylesine başarılar zor inşa edilir ama kolaylıkla harcanır. Takımın oynamadığı aşikar, bu durumun faturasını sadece hocaya yükleyip, çıkılmasını da şark kurnazlığı olarak görüyorum.

Camia olarak kötü günleri birlikte aşmalıyız. Doğruları geliştirmeli ve yanlışlardan ders çıkararak bu süreci atlatmak için herkesin yapıcı olması gerekiyor.

Sporla kalın.

YORUMLAR

  • 0 Yorum