Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Agah Başdeğirmen

Agah Başdeğirmen

Vasat oyunda galibiyet

13 Ocak 2021 - 00:01

 Antalyaspor vasat oyunda deplasmanda galibiyet yüzü gören ender takımlardan biri olarak tarihe geçebilir. Keza Göztepe’nin durumu ortada iken bu galibiyetin sevinilecek en önemli göstergesi Doğukan’ın Süper Lig tarihinde gol bulması oldu. Antalyaspor’un oyunu perdeleyecek etken faktör Doğukan oldu. Son haftalarda topla oynama yüzdesi yerine skor yapan takımlar kervanına katılarak yeni akıma ortak olundu. Gerçi, topla oynamaktan ziyade skor elde eden bunu da takım olarak en iyi sahaya süren teknik direktör Ersun Yanal’dır. Dolayısıyla Antalyaspor açısından oyun vasat olabilir ama skor anlamında tatmin edecek skorlar oluşturabilir.
Futbol kenti Antalya’da daha önceleri böylesine yaş ortalaması yüksek takım gelmedi. Ama sorunun sadece yaşa indirgemeden bütünsel bakış açısıyla yaklaşmak gereklidir. Burada Nuri Şahin oyuna farklı açıdan koyabilir, Doğukan takıma enerji getirebilir. Bütün ekstrem faktörler bir araya gelince takım kültürü oluşabiliyor. Nitekim Antalyaspor açısından belki sancılı bir süreç yaşanıyor ama farklı mağlubiyetin ardından hafif bir silkelenme söz konusu yaşanıyor. Öyle ki dün kupa maçında güzel oyunun sinyalleri görülüyor. Ancak böyle maçlar Antalyaspor adına belirleyici olmamalı. Her zaman ileriye bakıp takım olma adına her oyuncunun elinden gelenin en iyisini yapması gerekir. Bu camianın artık olumsuzluğa tahammülü kalmadı ve krediler tükendi. Her halükarda takımın mücadele azmini sahaya yansıtması gerektiği aşikar.
Futbol turizmi salgın dönemine rağmen Antalya’da artmaya devam ediyor. Devre arası sürecinde futbol takımları hazır memlekete gelmişken, gelecek vaat oyuncuların gözlemi ve değerlendirmesi zor olmamalıdır. Bu noktada yönetim ekibinin gerekli adımları atması lazım. Farklı yeteneklere sahip oyuncuların takıma kazandırılabilmesi için daha çok çaba sarf edilmelidir.
Sporla kalın.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum