Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Agah Başdeğirmen

Agah Başdeğirmen

Yivli armada devre hedefi

31 Ekim 2018 - 00:01

  Antalyaspor sezon başında Bülent Korkmaz ile çıktığı yolda tüm spekülatif beklentileri alt üst etti. Süper Lig’de egemen takımların ötesine sıkı bir disiplin çalışmasıyla geçmeyi başardı. Bir yandan eksikliklere rağmen yerine süre alan oyuncuların uyum süreci önem arz ederken, diğer yanda omurgada yakalanan sinerji havası sürdürülüyor.

  Antalyaspor son olarak Trabzonspor’a karşı arenada çok iyi performans ortaya koydu. Özellikle rakibin silahlarını durdurmak için var gücüyle savunma yaptı. Ancak, takımda süren yeni oyunculardan AlySissokho ve Salih Dursun uyum için biraz daha maç eksiği ön plana çıktı. Bireysel çabayla Süleyman Doukara takımı öne taşımasına rağmen, defansta ise bireysel hatadan gelişen penaltı nedeniyle rakiple puanlar paylaşıldı. Kariyer performansına imza atan Doğukan Sinik otoritelerin gözüne girecek parmak ısırtan oyun oynadı. Doğukan, hem takımı hücumda rahatlatma adına opsiyon hem de rakibe tehdit unsuru oluşturacak daha çok sorumluluk alabilir. İkinci yarıda oyundan epey düşen Antalyaspor vardı. Belki, Hakan Özmert biraz daha geç oyundan alınabilirdi. İkinci yarının sonlarına doğru oyuna giren Serdar Özkan’ın henüz hazır olmadığı açıkça görüldü. Diğer yandan Olcan ve Yekta da Bülent Korkmaz’ın elini güçlendirmesi açısından zayıf kalabilecek alternatifler arasında yer alıyor.

  Devre arasına kalan 7 maçta Antalyaspor için hedef 30 puan ve üzeri olmalıdır. Özellikle deplasman performansları üst seviyede olursa Antalyaspor puan tablosunda mevcut konumu korur. Hücumda Hakan-Maicon-Doukara üçlüsünün üzerinden diğer oyunculardan gelebilecek katkılarla zenginlik artırılabilir.

  Burak Yılmaz, Antalyaspor alt yapısından Türk futboluna kazandırılmış değerlerden biridir. Ancak, saha içindeki davranışları oldukça sıkıntı oluşturacak davranışları beraberinde getiriyor. Antalyaspor tribünleriyle maç sırasında yaşadığı münakaşa ona yakışmadı. Keza, Salih Dursun’da maçın son anlarında Burak Yılmaz’ın düşmesine yönelik yorumlarında daha dikkatli olması gerekir. Haftanın en çok tartışılan pozisyonunda çekimser kalmak bile kulübü ve diğer oyuncuların emeklerini zan altında bırakır. 

Sporla kalın.

YORUMLAR

  • 0 Yorum