Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Agah Başdeğirmen

Agah Başdeğirmen

Yokluktan gelen başarı hikayesi servettir

29 Ekim 2015 - 23:59

 

Antalya Kepez’den çıkan bir başarı hikayesi var ki bugüne kadar kimsenin şahit olmadığı dereceden.

Yaşamının baharında 15 yaşında bir genç.

Elleri sadece kaportacı da çalışmaktan nasır tutmuyor, ülkemize büyük gurur yaşatmak için kendinin iki katı ağırlıklarla mücadele ediyor. Nitekim bu sene kısıtlı imkanlar dahilinde hem okuluna hem çıraklık yaptığı sanayideki işyerine hem de başta memleketimiz olmak üzere ülkemize büyük gururlar yaşatmak üzere halter kaldırıyor. Bir güne maddi imkansızlıklar içerisinde o kadar çok değerli zaman harcıyor ki modern çağın konforlarına başkaldıracak cinsten bir hikâye.

Nitekim Devran Kayra halterde bu sene içinde Türkiye Şampiyonu oldu ve ardından ülkemize Avrupa ikinciliğini kazandırdı.

62 kiloluk cüssesiyle koparmada 101 kg, silkmede 121 kg ile toplamda 222 kg kaldırmayı başararak 2020 Olimpiyatları için Tokyo kapısını araladı.

Bu imkansızlıklar içinde sporcumuza ne yapmak gerekiyor?

Öncelikle Gençlik ve Spor Bakanlığı’na bağlı Halter Federasyonu gerekli çalışmaları yaparak gencimizin tüm masraflarını üstlenmelidir. Daha sonra Antalya’nın duyarlılık sahibi belediyeleri milli sporcumuza destek olmalıdır.

Antalya adına önemli başarı kaydeden gencimizin hiç değilse bundan sonraki yaşamında kendisine gereken desteği vermeliyiz.

Halterde eski günlere dönmek için büyük bir fırsat ayağımıza gelmişken, kıymetini bilmeliyiz.

Sporla kalın.

YORUMLAR

  • 0 Yorum