Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Agah Başdeğirmen

Agah Başdeğirmen

Yokuş aşağı gidiyor

22 Nisan 2021 - 00:01

 
Antalyaspor ligde son virajlara yaklaşırken, maçlarda puan kaybetmeye devam ediyor. Özellikle son haftalarda takım olarak gol bulma noktasında yine karar pasları ve son vuruşlarda kan kaybetme sendromu yaşanıyor. Takımda bazı oyuncuların eksikliği ve yaşanan salgın yivli armayı olumsuz etkiliyor. Nitekim forma şansı bulan genç oyuncuların performansı da her zamanki gibi vasatın üzerine çıkmayınca kötü sonuçları beraberinde getiriyor.
Antalyaspor Teknik Direktörü Ersun Yanal kısıtlı şartlar mevcut imkanlarla hep farklı rotasyonlara girmek zorunda kalıyor, üstelik savunma gardı düşünce takım yokuş aşağı gidiyor. Burada kalan maçlarda rakiplerin performansı ve BAY geçilen hafta düşünüldüğünde gidişat pek iç açıcı değil. Çünkü aşağıdaki takımların giderek puan kazandığı maçlarla birlikte cadı kazanı iyiden iyiye yukarıya çıkmaya başladı. Antalyaspor kupa finaline kadar ne kadar iyi hazırlanırsa hazırlansın, ligdeki maçları da dikkate alıp kazanmaya oynamalıdır. Ersun Yanal gençleri bir arada oynatmak yerine birer ikişer deneme yapsa daha iyi olacak. Keza hocanın kısıtlı imkanlarla kadro kurması da oldukça güç… Geldi, sakatlandı ve vasatın üzerine çıkamayan Serdar Gürler artık daha çok sorumluluk almalı. Bazı tecrübeli oyuncuların bir arada risk aldığı maçlar geldi çattı. Art arda önemli maçlar var ve Antalyaspor şu an performans olarak dip noktalarda seyrediyor. Bir an önce takımın motivasyonu sağlanıp ayağa kaldırmak için teknik heyet ve yönetime büyük iş düşüyor.
Antalyaspor bayrak kampanyası tüm hızıyla sürüyor. Kentin önemli isimleri, değerleri ve markaları ellerinden gelen çabayı gösterirken, taraftar da bayrak siparişlerini gece gündüz demeden asıyor. Dışarıda bu büyük çabaya karşılık, Antalyaspor sahada karşılığını gösteremiyor. Oyuncuların bu emeği kayıtsız kalmadan ellerinden geleni göstermesi gerekiyor.
Sporla kalın.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum