Reklam
Reklam
Başak İnan

Başak İnan

Adını koyamadıklarımız

28 Nisan 2020 - 00:01

Romantik ilişki denildiğinde herkes farklı bir resim canlandırıyor gözünde. Bu resmi belirlemede ihtiyaçların büyük rolü mevcut. Bazen dolu dizgin bir aşk, bazen de saatlerce konuşmadan saçınızı okşayan biri yer alıyor resimde.  Daha da çeşitli hale gelebilir tabi bunlar; paranın öncelik olduğu,  fiziksel görünümün kriter olduğu, kültür ya da başarılı bir akademik hayat gibi. Hayatınızda neyin eksikliğini duyuyorsanız onu tamamlamaya çalışıyor olabilirsiniz.

İlişkiden korkanlar, sorumluluk almak istemeyenler ya da daha doğru haliyle ilişki yönetmede problem yaşayanlar ise, kısa süreli beraberlikleri tercih edebiliyor. Bu kısa süreli beraberliğin adını tek gecelik de koyabilirsiniz, işler ilişkiye gittiğinde ortadan kaybolan da diyebilirsiniz.

Dikkat edin hayatı, yaşamı boyunca uzun ilişkilerin insanı olan bir kesim de var. Bakıyorsunuz en az üç yıl sürmüş birliktelikleri. Nokta atışı ile hayatına girecek ve uzun süre demir atacak kişileri bulup çıkarıyorlar. Bu tarz kişiler genelde sakin mizaçlı, rutinleri seven, alışkanlıklarına çokça bağlı kişiler oluyor. İyi gözlemleyin, onların hayatlarında istikrar çok önemli. Spora gidiyorsa uzun süre devam ediyordur. Arkadaşlık çok uzun yıllıktır. Hatta çoğu çocukluk arkadaşı ile hala görüşür. Aynı iş yerinde yıllardır çalışıyor olabilir. Kolay kolay değişiklik yapmazlar.

İlk aşkı ile evlenenleri de unutmayalım; bu tarz ilişkilerde ilk aşık olan kişinin hayatında büyük sıçramaları yoktur. Genelde garanticidir. Riskleri sevmez. Ve daha iyinin peşinde koşmaz. Olanla yetinir. Bu tek düzelik hep başarılı sonuçlanır.

Şimdi gelelim asıl konuya, adını koyamadıklarımıza. Bu saydıklarıma ek olarak, ayrı bir paragraf yapmak istedim. Çünkü günlerce yazsanız yazılacak bir konu aslında. Araya sıkışıp kalmışlığın, 'gitsem gidemiyorum kalsam olmuyor’un en güzel ve en belalı halidir. Ne sevildiğinizden emin olarak uykuya yatırır, ne de zaaflarınızı kontrol altına aldırır.  Kovalarsınız kaçar, kaçarsınız kovalar.  Sana ihtiyacım var deseniz gelmez ama çağırsa gidersiniz. Arama dersiniz arar, aramasa özlersiniz. Dibine kadar aşk mı - Hayır ne münasebet.  Sevgi saygı bağlılık mı - Ara ki bulasın. Arkadaşlık desen o da yapamadıklarınızdan. Evlenelim dese cesaret edemezsiniz, mantıklı değildir ama görmekten de hiç sıkılmazsınız. Yıllarınızı yer bitirir yine de bir yere varamazsınız. İşte tam olarak böyle bir şey.

Eğer bana adını soracak olursanız bu durumun adı BATAKLIK. Çırpınmazsan kurtulursun diyemiyorum. Bataklığa hiç bulaşma diyorum.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum