Reklam
Reklam
Başak İnan

Başak İnan

Sen yine korkma çiçekler aç

09 Nisan 2020 - 00:01

Kararsız bir danışanım üstünden yola çıkıyorum bugün de; kendine bir türlü yol tutturamamış, oradan oraya baharı geçmiş gibi savrulan  yaprak ama gövdesi sedir ağacı kadar sağlam…
Uzun zamandır disipline problemi vardı. İsteksiz çabasız bir o kadar korkulu ve kaygılı. Değil bir şeyler yapmak, harekete geçme isteği bile yok. Çünkü belli bir dönem başarılı öykü oluşturmuş sonrasında ise bu başarıyı arkasına alarak birçok planlar yapmış ve ne yazık ki o planların çoğu istediği şekilde ilerlememiş. Birkaç başarısız sonuçtan sonra ise durumunun neden böyle olduğunu tahmin edersiniz diye düşünüyorum.
Şimdi gelelim bu kızımızın tekrar canlanma dönemine. Sevenlerinin destekleri ile zoraki adımlar atan ve minimal de olsa harekete geçen bu kızı A noktasından D noktasına götürmemiz gerekiyor. Yola çıktık, B noktasına vardık ancak yeterli değil. Hedefimiz D noktası. B noktasına da dışardan söylenildiği kadar kolay gelmedik. Ümitsizlikler, ağlama nöbetleri, kararsızlıklar, talihsizlikler, hayal kırıklıkları derken zar zor oldu varış. Tam gerekli motivasyonu kendimizde bulduk diyorduk ki  dünyayı etkisi altına alan salgın ile karşı karşıya kaldık. Aslında bu durum ruhsal anlamda sağlıklı insanlar için çok tehlike oluşturmuyor ancak mevcutta bir problem varsa sorun o durumda ortaya çıkıyor.
Bir süredir görüşemediğimiz için kendisinden bir telefondan aldım, durumu hakkında soru işaretlerim vardı. Planları aksamıştı, endişeleri artmıştı, birçok zorlu süreçten geçen herkes gibi. Korkma dedim, sen yine planlarını yap. Bazen hayat sana planlarının nasıl yerine gelemeyeceğini öğretir, daha iyisini yapana kadar. Bazen de en güzelinden gerçekleşir ödül gibi. Bunları her zaman biz kontrol edemiyoruz. Kader denen meret karşımızda çok dik bir duruş sergiliyor. Düşün ki koskoca devletler, zamanında birçok ülkeyi egemenliği altına almış, ekonomik açıdan dünya lideri, en iyi uzmanları ekibinde barındıran bu hükümetler planlarını yerine getiremiyor, biz tek başımıza iyi bile dayanıyoruz.
Korkma sen yine aç çiçeklerini, yine getir baharı, umudu bahçene. Belki güneş doğmaz ama yağmurlar bahçenin susuzluğunu giderir.
Sen yine yap planını, akışa uyum sağla. Baktın yolunda gitmedi, yenisini yap. Her gün hayatta kaldığını planların ve motivasyonun ile göster.
 
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum