Reklam
Reklam
Başak İnan

Başak İnan

Siyah inci

15 Ağustos 2019 - 00:01

Özel olmanın, özel hissetmenin bir çok yolu vardır belki ama benim için en önemli kıstas değişimdir. O an ve geçmiş arasında çizgi yaratacak bir değişim.
Hiç verilmeyen bir hediye ya da hiç okunmamış bir kitap türüne başlamak gibi.
 
Alışılagelmişten farklı bir yoldan bahsediyorum. Davranışta olabilir bu. Birileri için kendinden ödün vermezken, önemli olduğunu düşündüğün kişi için ödün vermek örnek olabilir.
İnsana her anlamda kendini iyi hissettirir bunu bilmek. Önemli hissettirir. 
Huyu ve alışkanlığı olmaktan çıkar anlamlı olmaya başlar. 
Daha net açıklamak gerekirse,  iş yerinde bir pozisyona her yıl yapılan elemeler ile alınan biri olmak mı, yoksa gösterdiğiniz performans ile direk atanmak mı istersiniz ?
 
Partnerinizin her beraber olduğu kişiye sürprizler hediyeler romantik anlar yaşatması mı, yoksa ilk kez sizin için yemek hazırlaması mı daha değerli hissettirirdi? 
Gerçi vereceğiniz cevap ne olursa olsun sizin için bir anlamı illaki vardır diye düşünüyorum. Yine de ek bir pencere açmak istedim. 
Kişilik analizi yapmak uzmanlara özgü bir durum olsa da, gözlemleyerek süreçleri önce ve sonrası olarak değerlendirerek, genel ve önemli durumlardaki tepkileri karşılaştırarak az çok çıkarım yapabilirsiniz. Haliyle kişilerle olan adı bilinmeyen bağlantınızın özel mi yoksa genel geçer bir durum mu olduğunu farketme şansınız olur.
Ek bir parantez ile geçmişten bu güne oturmuş bir davranış alışkanlığı ya da yöntem olduğunu bilmek, anlamak ve kızmamak, savaşmamak için yeterli bir sebepse de ne istediğinize göre değişir.
 
Mevzu herkesten farklı olmaya çalışmaktan ziyade, hep aynı hissetmemek hissettirmemek ile ilgili.
Hayatınızdaki her anın özel olması dileği ile...

YORUMLAR

  • 0 Yorum