Reklam
Reklam
Başak İnan

Başak İnan

Taktiksel mevzular

19 Mayıs 2020 - 00:01

Evrende aklınıza gelebilecek her şeyin bir çalışma sistemi var. Kolunuzdaki saatten tutun da diğer kolunuzdaki sevgilinizle olan ilişkinize kadar hemen hemen her şeyin. Ama biz konuya ilişkilerden gireceğiz en sevdiğimiz şekilde... Bu ilişki hem romantik hem de sosyal ilişki. Çünkü küçük alanda işleyen durum, büyük ortamlarda da kendini gösterir. Bu dediğimi unutmayın.
Şimdiki cümleyi okuduktan sonra iki dakika ara verin, internet arama motoruna gidin ve ilişki taktikleri yazın. Çıkan sonuçlara göz gezdirip yazıyı okumaya devam edin çünkü ben size büyük sırları vereceğim?!
Gördünüz mü “Erkekleri tavlamanın 41 taktiği”, “Eski sevgiliyi geri döndürmek için yapılacaklar”, “ Patronunuza zam yaptırmak için 68494603 yöntem”,  “Partnerinizi evliliğe ikna etmenin yolları” gibi bir çok başlık çıktı.  Ve bir çoğu ciddi anlamda okunmalara sahip.  Çünkü ilişkilerde ne kadar beceriksiz isek bu tarz yöntemlere yöneliyoruz. Denemeler yanılmalar... Göle maya çalmak gibi ya tutarsa?
Aslında iletişim problemlerini çözsek buna gerek kalmayacak da çözemedikçe ihtiyaç duyuyoruz. Deniyoruz,  istediğimiz gibi gitmeyince konuya iletişimden girmiyoruz da taktiklerden giriyoruz. Ne yapsam eskisi gibi olur ya da beklentilerim yerine geliri hesaplıyoruz. Yalnız atladığınız bir şey var o da şu; bu taktik, karşınızdaki kişi o ilişkinin içinde kalmak istiyorsa ya da bu duruma gönüllü ama kafasında soru işaretleri var ise tutuyor. Partneriniz gitmeyi kafasına koyduysa kralı gelse o taktik işe yaramaz (ne güzel de sokak ağzı ile konuşuyorum bugün.) Tutamıyor gerçekten.  Doğru taktik, doğru yerde, doğru zamanda akıl işi ile yapılmalı. Mevsiminde çiçek ekmek ve mevsiminde toplamak gibi düşünün bunu. Nadasda hasat olmaz. Bu detaylar önemli bunu da not alın.
Taktik gerekli mi kısmına gelince, şahsen benim çok kullandığım bir döngü değil ben biraz dan dun cuyum. Kafama göre yani, hatta bunun zararını da görüyorum ama güzelce kullanan herkes bunun ekmeğini yiyor duygusal anlamda. Bu sebeple kötü ya da iyi diyemem tamamen sizle ilgili. Ancak çoğunluk bunu yapıyor. Hatta öyle ki iki taraf da bu sisteme alışıksa taktik olmadığında işler yürümüyor. Garipseniyor.
Yine de ben önceliği iletişim tekniklerine tanıyorum. Her şeyin yolu sağlıklı iletişimden geçiyor.
 
 
 
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum