Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Cem BÖLMETEPE

Cem BÖLMETEPE

Antalya Valisi sayın Ersin Yazıcı'ya teşekkürler

18 Mart 2021 - 00:01
 
Antalya’da göreve başladığı günden itibaren Antalya’nın gündemiyle yakından ilgilenen, oluşmuş olan sorunları çözmeye çalışan Antalya Valisi Sayın Ersin Yazıcı, Antalyalılar ve Antalya için önemli her konunun üstüne gidiyor, süreçleri takip edip sonuçlarını değerlendiriyor.
Sayın Yazıcı, Antalya ve Antalyalılar için önemli olan Atatürk Spor Salonu konusuna da hassasiyetle yaklaşarak, benimle yaptığı görüşmede de, tecrübeli bir devlet adamı sorumluluğunda soğukkanlı tavrı, çözüm üretmeye yaklaşımı ve güven veren net konuşmalarıyla Antalya gibi dünya kenti olan bir şehrin valiliğinde önemli işlere imza atacağını bir kere daha göstermiş oldu.
Tapusu halâ Gençlik ve Spor Bakanlığında olan Antalya Atatürk Spor Salonu bir önceki dönemde yapılan protokol gereği Antalya Büyükşehir Belediyesi’nce Konyaaltı ilçesinde 2000 kişi kapasiteli bir spor salonu yaptırılıp Antalya Gençlik ve Spor Hizmetleri İl Müdürlüğü’ne teslim edildikten sonra Atatürk Spor Salonu tapusu Büyükşehir Belediyesi’ne geçecek.
Tüm bunlar olsa bile esas olan Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin bazı bürokratlarının Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek ve Büyükşehir Genel Sekreteri Cansel Çevikol Tuncer’i ikna ederek proje dışına çıkılıp Atatürk Spor Salonu yerine ucube bir proje uygulatmaya çalışması sonucu oraya yarı açık bir spor salonu yapılması çabasında bulunulması ve bu salonun bir şirketin inisiyatifine bırakılmış olması, spor salonu kullanım hakkının bu şirkette olacağı, salonun arkasına doğru da, dünyada eşi benzeri az olan birleşen bir şehir parkı olan Karaalioğlu Parkı’nın otopark ve ticari vasıflı dükkanlarla doldurulacak olması, Antalya’ya tahribatı çok büyük olacak bu ucube projeyi uygulamaya çalışılmasına Sayın Yazıcı göz yummayacaktır.
Antalya Valisi sayın Yazıcı, Antalya’nın bir dünya markası olması, turizm ve tanıtım için başka bir isimle yama yapılıp öyle lanse edilmeye çalışılması, Büyükşehir Belediyesi’nin bazı bürokratlarının adeta şirket yetkilerinin savunucusu gibi davranması, onlardan aldıkları yaptırımları sayın Böcek ve sayın Tuncer’e onaylatması, Atatürk Spor Salonu’nun Antalya’ya Avrupa çapında bir kapalı spor salonu yapılmasını bekleyen Antalyalıları büyük bir hayal kırıklığına uğratması sürecini takip ediyor.
Sayın Yazıcı’nın daha önce görev yaptığı Rize ve Balıkesir valilikleri sırasında da bu şehirlerin fiziki ve manevi dokusuna uygun olmayan hiçbir projeye imza atmamış olması, benimle yaptığı konuşmada da Antalya’ya yakışmayan bu uydurma ve ucube projeye izin vermeyeceği izlenimi yarattı.
Sayın Yazıcı, devletteki tecrübelerine dayanarak bu şehrin dinamikleriyle oynamanın Antalya’ya zarar vereceğini bilen deneyimli bir vali.
Sayın Yazıcı’nın, Antalya’nın tüm dünyada denizi, güneşi, tarihi, doğası ve özel yerel lezzetleriyle ve uluslararası hizmet kalitesine sahip otelleri, tecrübeli turizm personeli ile sağlık ve spor turizminde önde gelen turizm merkezlerinden olduğunu bilen tecrübeli bir vali olması Antalya için bir kazanç.
Antalya Atatürk Spor Salonu’nun olduğu yere pembe tablolar çizilerek Büyükşehir Belediyesi’nin bazı bürokratlarının dayatılmaya çalışılan Antalya’ya ihanet projesinin, sayın Yazıcı ile yaptığımız görüşmeden sonra incelemeye alınacağını ve bu konuda hassas davranılacağını anlamış olmam benim gibi birçok Antalyalıyı mutlu etti.
Antalya Valisi sayın Yazıcı’nın bürokrasideki tecrübesi, kamudaki konulara özenle yaklaşması, net konuşması, görev yaptığı şehirlere olumlu yönde dokunuyor olması, Atatürk Spor Salonu projesinde sayın Yazıcı’nın konunun takipçisi olacağını belirtmesi bana ve birçok Antalyalı’ya rahat nefes aldırdı.
Antalya için önemli olan Atatürk Spor Salonu projesine duyarlı olmasından dolayı kendisine Antalya adına teşekkür ediyorum.
Sayın Yazıcı, Antalya’da olumlu olacak birçok hizmete imza atacağı yaklaşımlarıyla Antalya’ya umut ışığı oluyor.
Gönlünüz dostluk ve spor dolsun.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum