Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Cem BÖLMETEPE

Cem BÖLMETEPE

Antalya'yı kendine dert edinmek 

25 Şubat 2021 - 00:00

Antalya dünyanın en güzel şehirlerinden biri. 

Akdeniz’in incisi.  

Ama bir türlü hak ettiği yerde değil. Dünyanın çekim merkezi olabilmesi için birçok kurumun ortak akılla nokta atış yapması, doğru tanıtım yapması lazım. 

Bir beldeyi tanıtmanın en ucuz ve en kolayyollarından biriside spor. Antalyadünyada örnek gösterilebilecek spor tesislerine sahip. Buraların tanıtımı bu tesislere sahip oteller tarafından yapılıyor. Antalya’nın hem şehirde yaşayan gençlerin sportif hedeflerine varmalarında hemde Antalya'nın hak ettiği dünya çapındaki yere sporla gelebileceğine inanan insanlar oldu. 

Süleyman Erol: Antalya Lisesi’ndeki öğretmenliği ve Antalya Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’ndeki çalışkanlığı ile Mustafa Sarıkaya beden eğitimi öğretmenliğinin yanı sıra insan yetiştiriciliğiyle, Abdi Sapmaz öğretmenliği, Antalya Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’ndeki idareciliği ve kıvrak zekasıyla, Antalya Lisesi’ndeki öğretmenliği yanısıra Antalya Yüzme Takım ve sutopundakihizmetlerini Antalya Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’ndeki hizmetleriyle Ziya Özden, Ahmet Cahit Çalık180 kişilik Ticaret Lisesi’ndeki müdürlüğüyle, hem öğrenimde hemde spordaki başarılarıyla, Mehmet Cankalp beden eğitimi öğretmenliğiyle, okul kulüp işbirliğine inancı sonucu elde edilen başarılarıyla, Turgay Ergen avukatlık mesleğinin yanısıra basketbol hakemliği, basketbol il temsilciliğindeki uğraşları, sıfırdan aldığı Antalya Koleji’ni Türkiye şampiyonluklarıyla tanıştırmasıyla, Ünal Yurtçubeden eğitimi öğretmenliğinden geçtiği Milli Eğitim Spor Şube Müdürlüğü’nde Antalya için uğraşlarıyla Özer Bedir, küçüklüğünden itibaren sporun içinde olup Antalya Gençlik Spor İl Müdürlüğü’nde hizmet eden Feyyaz Yıldırım,sporu hayatının her döneminde üstte tutan milletvekilliği,Büyükşehir Belediye Başkanlığı ve Antalyasporyönetimindeki hizmetleriyle,okul hayatından itibaren sporla içiçe olan Bisiklet Federasyon Başkanlığı’nda büyük atılımlar yapan Emin Müftüoğlu. 

Yukarıda adı geçenlere daha birçok spor adamını ekleyebileceğimiz Antalya'yı kendisine dert edenler insanların yaptığı hizmetleri unutmadan, Antalya'yı kendisine dert edinen spor adamlarının çoğalmasıyla, Antalya spordaki kalıcı başarıları ancak Antalya'yı kendisine dert edinen insanlarıyla elde edecektir. 

Gönlünüz dostluk ve spor dolsun… 

YORUMLAR

  • 0 Yorum