Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Cem BÖLMETEPE

Cem BÖLMETEPE

Cansel Çevikol Tuncer'e

04 Mart 2021 - 00:01
 
Antalya'nın dünya kenti olarak bu sıkıntılı dönemde tüm dünyada daha çok konuşulması için, Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin tarihinde ilk defa bir kadın genel sekreterle Antalya'yı tanıtımda, Antalya'ya hizmette hangi adımları attığı ve atacağı, bugüne kadar olan sürede ve bugünden sonraki dönemde; izlenmeye devam ediliyor olması, genel sekreterin görevinin ağırlığını ve hassasiyetini bize gösteriyor.
Antalya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Cansel Çevikol Tuncer, ağırlığı, sorumluluğu çok büyük olan bu görevin üstesinden kalkabilecek bir kişiliğe sahip olduğunu bugüne kadar geçen sürede gösterdi.
Cansel Hanım öğrenim hayatındaki başarılarını okul sıralarında edindiği sporcu kişiliğiyle birleştirerek daha çok erkek hegemonyasında bulunan hukuk ve siyaset dünyasında zekası, birikimi ve deneyimleriyle birleştirip, Antalya lehine imza atabilecek bir kişiliğe sahip.
Cansel Hanım Ankara'da başladığı hukuk deneyimini 1998 yılından itibaren Antalya'da devam ettirmiş, diğer yandan da Futbol Federasyonu Akdeniz Bölge Müdürlüğü, Futbol Federasyonu Antalya Temsilciliği görevlerini başarıyla yapmıştı.
Bu geçmiş tecrübelerini dikkate alarak Antalyalıların çok değer verdiği Atatürk Spor Salonu projesi seçiminin Antalya'ya ve Büyükşehir Belediyesi’ne ne kazandıracağını ya da neler kaybettireceğini bilecek kapasitede olduğunu düşünüyorum.
Kendisinin de öğrencilik yıllarında spor yaptığı, tribünlerde ve parkelerinde heyecanlar yaşadığı, Atatürk Kapalı Spor Salonu’nun biz Antalyalıların deyişiyle ‘Kapalının’
adıyla bütünleşmiş, manevi değerinin bilincinde olduğuna inanmak istiyorum. Kapalı bize gençliğimizin emanetidir, evden çıkıldığında uğranmadan geçilmeyendir.
Cansel Hanımın, Antalya'nın tanıtımında, Antalya isminin, Antalya şehrinin başka bir isme ve markaya ihtiyacı olmadığının farkında olduğu fikrindeyim.
Cansel Hanımın sporun içinden gelmesi, Ankara'da Futbol Federasyonu ve Antalya'da Futbol Federasyonu Akdeniz Bölge Müdürlüğü’ndeki görevleri ve Kadir Has Üniversitesi’nde ‘Spor Hukuku ve Spor Mevzuatına Eleştirel Bakış’ adlı kitap çalışmaları kendisinin sporun ne kadar çok içinde olduğunu gösteren, dolayısıyla şu andaki görevinde daha çok sorumluluk veren değerler olarak karşımızda.
Cansel Çevikol Tuncer, Atatürk Spor Salonu’nun değişik branşlarda birçok Türkiye ve Avrupa şampiyonalarına ev sahipliği yaptığını, Naim Süleymanoğlu'nun dünyaya adını altın harflerle yazdırdığı anlarda, yine dünya televizyonlarının bu müsabakaları ve canlı olarak Antalya'yı naklen verdiğini, Atatürk Spor Salonu’yla Antalya'nın bütünleştiğini öğrencilik yıllarında her Antalyalı gibi yaşadı.
Antalya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreterliği görevindeyken Antalyalıların bu kadar değer verdiği Atatürk Spor Salonu’nun modernize edilerek eski ‘Kapalı’ haline kavuşturulmasından yana olacağına inanıyorum ve böyle bir değerin tekrar kazanımının Antalya Büyükşehir Belediyesi’ne ve Antalya'ya, Antalyalı gençlere yönelik bu kalıcı hizmetin Antalya'nın değerlerine sahip çıkışıyla büyük bir hizmet olacağının bilincinde olduğuna inanıyorum.
Gönlünüz dostluk ve spor dolsun.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum