Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Cem BÖLMETEPE

Cem BÖLMETEPE

Dışişleri Bakanı Sayın Mevlüt Çavuşoğlu'na

11 Şubat 2021 - 00:01
 
Sayın Bakanım, ülkemizin yoğun temaslarında sizin çok mesai harcadığınızı biliyorum. Hem ülkemiz, hem Antalya için faydalı işler için uğraş veriyorsunuz. Sporcu kimliğinizden dolayı Antalya Atatürk Spor Salonu’nun şu anki harabe durumuna dikkat çekmek istedim. Şayet dünyanın en güzel parklarından Karaalioğlu Parkı’nda düşünülen proje uygulanırsa büyük yara alır. Bunu engelleyeceğinizi düşünüyorum.
Sayın Bakanım, sizin de bu salonda ter akıttığınızı biliyorum. Birçok Türkiye şampiyonasının, uluslararası şampiyonaların yapıldığı, dünya televizyonlarınca bu müsabakaların naklen yayınlanması sırasında Antalya’nın Karaalioğlu Parkı’ndan başlayarak görüntülerininde verilmesi, Antalya’nın tüm dünyaya tanıtılması, Antalya’mıza artı yazmıştır.
Sayın Bakanım, Antalyalıların sizden beklediği Antalya Atatürk Spor Salonu’nun yıkılmadan önceki projesinin modern şekilde yapılması, tribünlerin biraz daha yükseltilmesi ve pota arkası tribünün arkaya doğru genişletilmesi sonucunda uluslararası standartlarda 5 bin kişilik seyirci kapasitesiyle yapılmasıdır. Ayrıca salonun hemen yanında eskiden olduğu gibi biri dikey, biri yatay iki adet açık basketbol sahası yapılması beklentisi vardır.
Sayın Bakanım, Antalya’nın iki sembolü halinde olan Atatürk Spor Salonu ve Karaalioğlu Parkı’nın eski halleriyle korunmasında devreye girmeniz Antalyalılar tarafından büyük memnuniyetle karşılanacak ve Antalya’ya büyük hizmet olacaktır.
Sayın Bakanım, Antalyalıların sizden beklediği Atatürk Spor Salonu yerine yanlışlar yapılmadan buraya müdahil olmanızdır. Hatta yoğunluğunuz içinde bir mola verip sizede iyi gelecek bir nefeslenme sağlayacak şekilde Antalya’ya gelmeniz ve Atatürk Spor Salonu inşaatını yıkılan salonun projesinin modernize şekilde yapılmasını başlatmanız Antalya’ya ve Antalyalılara nefes aldırmış olacaksınız.
Gönlünüz dostluk ve spor dolsun.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum