Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Cem BÖLMETEPE

Cem BÖLMETEPE

Düğmeye basılacak mı? 

07 Ocak 2021 - 00:00

Ülkemizin ve ilimizin birçok önemli konusunda imzası olan, ülke ve Antalya'nın yönetiminde karar merciinde bulunan Dışişleri Bakanımız Mevlüt Çavuşoğlu, Antalya Valimiz Ersin Yazıcı ve Büyükşehir Belediye Başkanımız Muhittin Böcek’in, birkaç yıldır yıkım halinde bulunan Antalya Atatürk Spor Salonu için güç ve fikir birliği yapmasını Antalya kamuoyu heyecanla bekliyor. 

1960'lı yılların ortasından itibaren Antalya ve Türkiye spor tarihinin birçok ulusal ve uluslararası sportif organizasyonuna ev sahipliği yapmış olan Antalya Atatürk Spor Salonu’nda birçok branşta yüzlerce Türkiye, Avrupa ve Balkan şampiyonası yapıldı. 

Antalya'nın ve Türkiye'nin gözde spor salonu olan Antalya Atatürk Spor Salonu’nda Antalya şampiyonlukları yaşadıktan sonra kızlarda ve erkeklerde Türkiye şampiyonluğu yaşamış ilkokul, ortaokul, lise takımları oldu.  

Atatürk Spor Salonu’nun öylesine bir birikimi var ki, geçtiğimiz günlerde sonradan Antalya'ya yerleşen ama öncesinde okul ve kulüplerde birçok Türkiye şampiyonası oynadığını, salonun harabe şekliyle önünden beraber geçerken bu salonda o kadar çok başarısı ve anısı olduğunu söyleyen bir arkadaşımın gözlerinin dolması, onun gibi, benim gibi, birçok Antalyalının içini acıtıyor. 

Naim Süleymanoğlu halter rekorlarını, rekorlarının birçoğunu bu salonda dünya televizyonlarından milyonlarca insana izletti. 

Öyle anlar oldu ki bu salonun ev sahipliğinde Antalya'yı temsilen aynı anda iki bayan basketbol lig takımı, iki erkek basketbol lig takımı, bayanlarda ve erkeklerde voleybol, hentbol takımları Antalya Atatürk Spor Salon’un parkelerinde birçok başarıya imza attı. Bu salon güreş, boks, eskrim vb. birçok branşta ulusal ve uluslararası şampiyonaya ev sahipliği yaptı. 

Bütün bunların yanısıra şu anda Antalya'yı ve Türkiye'yi birçok uluslararası platformda temsil eden siyasetçi, akademisyen, tıp insanı, iş insanı, bürokrat bu salonda spor yaptı. 

Dışişleri Bakanımız sayın Mevlüt Çavuşoğlu da Antalya Atatürk Spor Salonu’nda maçlara çıktı. 

Antalya ve sporumuz için önemli olan bu salonun bu hali Antalyalı sporseverleri üzüyor. Şu an bu salonun yetkisini elinde bulunduran Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek'in geçirdiği rahatsızlık nedeniyle uzayan bir proje olduğunu biliyorum fakat beni esas olarak bu salonun Avrupa'nın en iyi spor komplekslerinden birisinin yapımı için düğmeye basılması ilgilendiriyor. Yoksa bazılarının yapılsında nasıl yapılırsa yapılsın düşüncesi Antalya'ya bir şey kazandırmayacaktır. 

Dışişleri Bakanımız sayın Mevlüt Çavuşoğlu'nun, Antalya Valimiz sayın Ersin Yazıcı'nın ve Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’i ortak akılla büyük bir güçle, uluslararası mimari bir proje yarışması yaparak bütün dünyanın imrendiği bir spor salonu inşaatına başlanıp bir an önce bitirilebilir. 

Buda Antalya ve sporumuza ivme kazandıracaktır. Yapılacak salonun içinde de bugüne kadar bu salonda Türkiye şampiyonluğu kazanan, Türkiye liglerinde Antalya'yı temsil eden takımların fotoğrafları bulunup bir kapalı spor salonu müzesi de kazandırılabilir. 

Sayın Dışişleri Bakanım, sayın Valim, sayın Büyükşehir Belediye Başkanım böyle muhteşem spor salonu için bir an önce düğmeye basılmasını tüm Antalya'nın beklediğini bilmenizi isterim. 

Gönlünüz dostluk ve basketbol dolsun. 

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Arif Servet
    5 ay önce
    Yıkılıp daha büyük ve daha kompleks hale getirilmesini umut ediyorum.