Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Cem BÖLMETEPE

Cem BÖLMETEPE

Güzelliklerin ve emeklerin yerini bulması dileğiyle 

18 Şubat 2021 - 00:00

Antalya dünyanın en güzel şehirlerinden birisi, 

Turizmciler Antalya'yı tanıtırken tarihini, doğal güzelliklerini, denizini, güneşini, dünyada eşi az bulunan sahillerini ön plana çıkarırlar hep. Ben buna yerel lezzetlerini de ekleyeceğim. 

Dünyanın birçok şehrinde olmayan bu özellikleri bir türlü yıllardır emek verilen basketbolda kalıcı bir takımla bütünleştiremedik. 

Barcelona, Madrid, Paris, Londra, Moscova gibi örnekler varken bu şehirlerin kadın ve erkek basketbol takımları hem kendi ülkelerinde hem de Euroulig’te güçlü takımlarıyla zirveyi kovalarken bu takımlar ülkelerini dünya basınında gündeme getirirken aynı zamanda kendi şehirlerinin de reklamını yapıyorlar. 

Antalya'nın bu şehirlerden birçok özellikte eksiği yok fazlası var. Fakat bir türlü sportif projeler üretilmiyor. Antalya siyasilerinin, belediye yönetimlerinin, ATSO, AESOB, AKTOB gibi ve yüzlerce sivil toplum kuruluşlarının bu konuya yaklaşımları olmadan bu amaca ulaşılması da imkansızdır. Yapılan emeklerde saman alevi gibi parlayan takımların başarıları da bazı insanların cebini doldurmasından öteye gitmedi bugüne kadar. Bunca olumlu örnekler varken özellikle siyasilerin, Antalya'nın yönetiminde bulunan başta sayın valimizin bulunduğu yöneticilerin, bürokratların Antalya'yı dünyaya kalıcı olarak en ucuz şekilde basketbolla tanıtımını masaya yatırmanın zamanı geldi de geçiyor. 

Antalya birçok konuda ayrı düşüncelerde olan insanların birbirlerinin zayıf taraflarını aramayı bırakıp Antalya için birleşmelerinin zamanını kaçırmamalarıdır. 

Bugünden itibaren bu konuyu gündemde tutmalıyız. Antalya bunu başarırsa turizmcisinin, esnafının, halkının yüzü gülecektir. 

Gönlünüz dostluk ve basketbol dolsun. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum