Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Cem BÖLMETEPE

Cem BÖLMETEPE

Kalpten istemek

25 Mart 2021 - 00:01

 İnsanların değerlerine saygı göstermek, kalbi güzel her normal insanın içgüdüsel insanca gösterdiği manevi bir reflekstir. Bu değerler bazen bir şehir için 50 yıllık olan ve  binlerce Antalyalı’nın içinde çeşitli nedenlerle bulunmuş olduğu Antalya Atatürk Spor Salonu gibi manevi değeri yüksek bir yer, Karaalioğlu Parkı gibi dünyada milyonlarca şehir parkının içinde en eskilerinden, en güzellerinden ve denizle birleşen ender parklardan bir değerler birleşkesi olunca daha da değerleniyor.
Buraya kadar her şey normal gözüküyor, ama maalesef bu iki değer Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin insanları ve yetkilileri yanıltmakta maharetli bazı bürokratların kendi yanlışlarına Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’i ve Büyükşehir Genel Sekreteri Cansel Çevikol Tuncer'i de ortak ederek Atatürk Spor Salonu’nun yerine yarı açık bir salon yapıp orayı bir şirkete peşkeş çekmeye, spor salonunun arkasına o eşsiz parkın içine de otopark ve ticari yapılar dikmek için uğraşına devam ediyorlar.
Şu ana kadar sayın Böcek ve sayın Tuncer bu yanlıştan dönmüş değiller. Antalya Valisi sayın Ersin Yazıcı'nın bu konuyu takip edeceğini söylemesi manevi duyarlı Antalyalılara biraz nefes aldırdı ama Antalyalılar sayın Yazıcı'dan reel yaptırımlar bekliyor.
Antalya'da yüzlerce sivil toplum kuruluşu ve Antalya'yı tanıtım kuruluşları var fakat birçoğu bu konuyu umursamıyor, birçoğu bu bizim konumuz değil gözüyle bakıyor, birçoğu da Büyükşehir Belediyesi ile ters düşmemek için ses çıkarmıyorlar. Yani ufak çıkarlar uğruna Antalya Atatürk Spor Salonu yerine bir şirketin ucube bir proje uygulamasına ses çıkarmıyorlar.
Kendi isimlerinin önüne Antalya ismini alan bu eğlence ve çıkar grupları böyle davranabilir. Fakat benim beklediğim, merkez ilçe belediye başkanlarının ve Büyükşehir Belediyesi meclis üyelerinin; ATSO ve AKTOB gibi kurumsal kuruluşların bu konuyu gündemlerine almaları.
Tabii ki yaptırım gücünde olan mülki amir Antalya Valisi sayın Yazıcı'nın bu konunun üzerine giderek Antalya'ya ihanet projesi olan bu ucube projeye dur demesini duyarlı tüm Antalyalılar bekliyor.
Gönlünüz dostluk ve spor dolsun.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum