Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Cem BÖLMETEPE

Cem BÖLMETEPE

Ümit Uysal Başkana

06 Mayıs 2021 - 00:00

27 Mart 1994 yılında kurulan Muratpaşa Belediyesi’nin kurucu başkanı rahmetli Mehmet Mananavoğlu ile Muratpaşa, çok büyük gelişmelere imza attı. Manavoğlu’nun spora verdiği destekle Muratpaşa Belediyespor basketbol takımı hızla Türkiye 1. ligine çıktı. Rezevr takım olarak Adalyaspor basketbol takımını kuran Muratpaşa Belediyesi birçok spor branşını bünyesine aldı. 1999 yılında seçilen Muratpaşa Belediye Başkanı Süleyman Evcilmen bu geleneği sürdürdü. 2000’li yılların başında kadın hentbol takımı Birol Ünsal ve Nedim Kum'la lig ve altyapıda büyük başarılar elde etti, lig kadın hentbol takımı ligde ve Avrupa’da fırtına gibi esti, birçok kupayı Muratpaşa Belediye müzesine getirdi. Altyapı  A takıma oyuncu çıkartırken şampiyonalardan başarılarla dönüyordu. 2014 yılında Muratpaşa Belediye başkanlığına seçilen Ümit Uysal da önceleri bu geleneği sürdürdü, sonraları ise Muratpaşa Belediyespor yöneticileri önce bu başarılarda imzası olan mütevazılığından dolayı kulüpte resmi bir görevi olmayan Nedim Kum'u sonra da bütün bu başarılarda büyük rol oynayan  A takım baş antrenörü Birol Ünsal'ın kulüpten uzaklaşmasını sağladı.
Böylece kadın hentbol takımındaki çöküş başladı ve geçen hafta içinde Muratpaşa Beledyespor kulübü bir yazılı açıklamasında kadın hentbol takımına önümüzdeki yıldan itibaren yapılan yatırımın azaltılma durumu olabilceği ya da altyapı oyuncularıyla devam edebilme durumunun olabileceği belki de ligden çekilebileceklerini ifade ederken, voleybolda çan spor takımının isim hakkı alınarak 1. ligde yer alınacağı ifade edildi.
Sayın başkan Ümit Uysal'ın Muratpaşa Belediyespor yönetim kurulunun bütün bunlardan ne kadar haberi olduğunu merak ediyorum ve aklıma şu sorular geliyor. Kadın hentbolda onlarca kupa kazanan gerek A takımdan gerek altyapıdan onlarca hentbolcusunu milli takımlara gönderen kadın hentbol takımının kaderiyle oynanması ne kadar doğrudur.
Ve sayın Başkan, Muratpaşa Belediyespor bünyesinde voleybol federasyonuyla yıllarca  ortaklaşa çalışılmasına ve özellikle Muratpaşa Belediyesi’ne ait Çağlayan’daki spor salonunda onca masraf onca çalışma sonucu ortaya bir takım çıkarılamamış olmasından şu anda Muratpaşa Belediyespor yönetim kurulunda olanların kaç tanesinin sporla uğraştığından bilgisi olduğunu umuyorum.
Muratpaşa Belediyespor’un ilk göz ağrısı basketbolun da onca yıldır yapılan çalışmalara rağmen ortada birşey çıkmayınca Asatspor basketbol genç kız takımı topluca antrenörleriyle birlikte Muratpaşa Belediyespor’a transfer edilmesi 20 yılı geçgin altyapı çalışması yapılıyor gözükürken onca yıldır harcanan antrenör, malzeme,
ulaşım, yapılan organizasyonlar, her türlü insan ve elektrik enerjisinin boşa gittiğini sayın başkan mutlaka sorgulayacaktır.
Sayın Ümit Uysal'ın kadın hentbol, devir alınması düşünülen lig voleybol takımıyla ve onca yıldır verilen maddi manevi desteğe rağmen oyuncu yetiştirelememe üzerine Asatspor kulubünden Muratpaşa Belediyespor’a geçirilen kız basketbol takımı olaylarını mutlaka inceleyecektir.
Ümit Uysal başkanın Muratpaşa Belediyespor’un yaptığı yanlışları düzelteceğine inanıyorum.
Gönlünüz dostluk ve sporla dolsun.

YORUMLAR

  • 0 Yorum