Reklam
Reklam
İbrahim Güllü

İbrahim Güllü

Aslanları öldürmeyin

29 Ocak 2020 - 00:01

Her devirde doğru, yerinde bir söz ve tespit.
 
Ülkenizin aslanlarını öldürmeyin. Düşmanlarınızın köpeklerine yem olursunuz.” Filistin Atasözü.
 
Bir ülkenin aslanları kimlerdir? Bu aslanları kim ya da kimler öldürmek ister?
 
Çok derin analiz edilebilecek bir konu. Farklı şekilde bakış açısı ile bakılabilecek bir durum.
 
Ülkenin Aslanları her şeyden önce o toplumun temel dinamikleri olan, ülkeyi ayakta tutan, rehber ve lider kişiliklerde olan, ülkenin başarısı için gece gündüz çalışan, milletin hak ve hukukunun koruyucusu, eğitimli, donanımlı, işinin ehli, kariyer sahibi, ufku açık, ülkesinin ve milletinin geleceği için durmadan koşan kişilerdir.
 
Bu eğitimli ve ehil insanların yani ülkenin aslanlarının olması ülkenin geleceğinin teminatıdır. Bu aslanların ise yok veya pasifize edilmesi halinde ise aslanın olmadığı yerde köpekler hüküm süreceğinden kaçınılmaz son ülke adına talihsizliktir. 
 
Bir ülkenin en büyük hazinesi eğitimli kadrolara sahip olabilmektir. Bu yoksa yani ülkenin aslanları yoksa, sizin sürekli olarak saldırıya uğramanız, saldırıya açık hale gelmeniz kaçınılmazdır. Bu durumda da saldırıya her zaman hazır olan köpekler tarafından ülke savunmasız hale gelmiş veya getirilmiş olur.
 
Ülkenin aslanlarını yok edenler bu ülkeye en büyük ihaneti yapan, köpeklerin dostlarıdır.
 
 

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Hatice keskin
    7 ay önce
    Slm ülkenin durumunu çok iyi anlatmisiniz.Var oluşundan beri aslan gücünü ve şöhretini kaybetmemiştir.yine yenilen köpekler ve dostları olacaktir.