Reklam
Reklam
İbrahim Güllü

İbrahim Güllü

Her avcı ile ava çıkanlar… 

15 Ocak 2020 - 00:01

Av ile avcı kavramı ayrılmaz bir ikili. 

Bu kavramlar o kadar hayatımızın içine girmiştir ki günlük konuşmamızda sık sık dile getiririz. Ava giderken avlanmak gibi..

Bu güzel sözlere en değerli katkıyı sağlayanlarda birisi de Osman Bölükbaşıdır. 

Osman Bölükbaşı, hiç değişmeyecek bir hakikatı veciz bir şekilde ifade etmiştir. “Dün sövdüklerini bugün övenler, dün övdüklerine bugün sövenler göstermiştir ki; köpekler her avcı ile ava çıkarlar…” Bir gerçek bu kadar mı güzel tanımlanır.

 

Bu muhteşem söz hayat devam ettiği müddetçe devam edecektir. Karaktersiz insanlar olduğu müddetçe her gün bu sözün doğruluğunu teyit edeceğiz. 

Öyle karaktersiz ve şerefsiz insanlar vardır ki, ilkeli duruş ve şahsiyetten fersah fersah uzaktırlar. Onlar için doğrular değil, kendi şahsi menfaatleri ve gelecekleri önemlidir. O yüzdendir ki avcının kim olduğu onlar için önemli değildir. Önemli olan onlar için ava çıkabileceği, avın sonunda kendisini besleyebilecek bir avcının olmasıdır. 

Av ve avcı olduğu sürece, her avcı ile ava çıkacak köpekler olacaktır.

 

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Ben
    8 ay önce
    Osman Bölükbaşı yanlış konusmuş. Kopeklere hakaret edecegıne ınsanlardan örnek vermelıydı. Kopegın ayıklama lüksü mü var....ılk cümle dogru. Her sıyasetcı ıyı dogru guzel konusmuyor
https://gdetr.hit.gemius.pl/hitredir/id=ncqa0PrdG5z0zOGaP9XGEnXo7Om1QavUMF58NmhUVP3.E7/fastid=eycqsmhkbnbmuxgsaoivlfzyvhml/stparam=wohebkjfng/nc=0/gdpr=0/gdpr_consent=/url=https://yaay.com.tr/?utm_source=Akdeniz-Manset-Gazetesi&utm_medium=Standard-Banners&utm_campaign=Turk-Telekom-Antalya-Yerel-Siteler-Eylul-2020