Reklam
Reklam
Levent Küçükçolak

Levent Küçükçolak

Antalya derbisi

25 Eylül 2020 - 00:01

Antalya dünyanın en güzel kenti unvanına sahip bir il olması ve yine dünyada spor turizmi yapılan kentlerin de başında gelmesi nedeni ile çok önemli bir değerdir.

Antalya’da çok zor ilişkinlik (aidiyet) duygusunun gelişmesi.

Antalyaspor’u tutmayız, Akdeniz Üniversitesi’ni hala benimseyemedik, imkan bulursak alışverişi Antalya dışından yaparız. Antalya yemeklerini gelen turistlere bile sunmakta zorlanırız. Tüm spor branşlarında en başarılı şehir olmamız gerekirken birçok spor branşı şehirde yapılamamaktadır.

Şehirdeki en başarılı spor branşı açık ara hentbol olmuştur. Üç beş kişinin gayretleri ile önlenemez bir gelişmeyle devam etmektedir. Erkekler hentbolda Antalyaspor Süper Lig’de. Muratpaşa Belediyesi ve Konyaaltı Belediyesi kadın takımları da Süper Lig’de mücadele etmektedirler. Gazi Gençlik takımı ise Kadınlar 1. Ligi’nde bu sene mücadele edecek. Bu hafta sonu ligler seyircisiz başlıyor. Türkiye Kadınlar Hentbol Süper Ligi’nde 28 Eylül Pazartesi günü saat 15.00’te Muratpaşa Belediyespor ve Konyaaltı Belediyespor takımları Antalya derbisinde karşı karşıya gelecek. Sonucu büyük merakla beklenen maç, 10.000 kişilik spor salonunda oynanacak. Türk hentbolu ve Antalya için çok önemli bir derbi olan bu maçı TRT2 Spor canlı olarak yayınlayacak.

Tecrübeli Muratpaşa Belediyespor ile yeni kurulan genç Konyaaltı Belediyespor şehrimize yeni bir heyecan ve renk katacak.

Maalesef kurumlarımız, şehrimize ve halkımıza entegre olamıyor.

Akdeniz Üniversitesi yeni rektörü gururumuz Prof. Dr. Özlenen Özkan kadın olarak, kadın sporculara destek olmak amacıyla yeni valimiz Ersin Yazıcı bey ile salonda yerlerini alacaklarını umuyorum.

Acil şifalar dilediğimiz sayın Büyükşehir Belediye Başkanımız Muhittin Böcek adına mutlaka birileri olacaktır. Tüm Antalya protokolü için önem taşıyan ve TRT’nin canlı yayınlayacağı bu maçı ancak bizler evlerimizde seyredebileceğiz.

Sporcuları tek tek analiz ettiğimizde Muratpaşa Belediyespor’lu kızlarımızın daha üstün olduğunu görüyoruz. Teknik olarak baktığımızda ise Konyaaltı Belediyespor’un hocası Birol Ünsal’ın tecrübeli olduğunu saptıyoruz.

Bu önemli ve Antalya şehrinin gurur derbisi kaçmaz. Herkes ekran başına.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum