Reklam
Reklam
Levent Küçükçolak

Levent Küçükçolak

ANTALYA MERKEZ 

20 Kasım 2020 - 00:00

Futbol Süper Lig’in oynanmak zorunda olduğunu yakın zamanda öğrenmiş olduk. TFF aldığı kararla tüm spor dalları gibi futbol da 19 Mart 2020’de ertelendi. Daha sonra TFF tekrar yeni bir kararla tüm maçları 12 Haziran 2020’de başlatıp 2019-2020 sezonunu bitirmiş oldu. 

COVİD tüm insanlığı zor durumda bıraktığı gibi tüm sektörleri perişan etmiş durumda.  

COVİD ile baş etmek zor görünmekte bu dönemde. Dolayısıyla Süper Lig takımları da olumsuz etkilenmekte. Buna dur demenin, azaltmanın en iyi yolu ANTALYA. Sporda hükmen mağlubiyet ne sporun ruhuna ne de evrensel hukuka yakışmaz. Bu konuda tüm sorumluluğu TFF almak zorundadır. Müsabakaları düzenlemekle sorumlu kurum, müsabakaların da sağlıklı olmasını sağlamalıdır. Merkez ANTALYA’dır. 

Turizme mecburen ara vermiş bulunmaktayız pandemiden dolayı. Kundu ve Belek bölgesinde tüm otellerimiz bu dönemde maalesef boş. Hepsi futbolun hizmetine hazır. Sağlık için sadece 1 hafta ara verilecek olan futbol TFF tarafından Antalya’ya taşınabilir, daha ekonomik daha güvenli olması mümkündür. Tüm takımların ayrı ayrı bir otele aileleri ile yerleşmesi mümkündür. 2 ayda 15 maç yapılsa belki o zamana kadar daha güvenli bir dünyaya dönmek ve sağlıkla bu işten çıkmak herkesi mutlu edecektir. Yayıncı kuruluş, TFF, bahis şirketi ortaklaşa bu işin ekonomik boyutunu aşabilir. ANTALYA’da otellerde her türlü konfor olduğu gibi maç önü hazırlanmak için her türlü imkân vardır. Covid testleri için birçok özel hastane, donanım mevcuttur. Gerekli olan 21 takım için ayrı ayrı otel, hakemler gözlemciler için bir otel, gazeteciler için bir otel, federasyon görevlileri için bir otel, yayıncı kuruluş için bir otel, siz kaç tane isterseniz hepsi hazır. ANTALYA merkez olursa her şey daha kolay olacaktır futbol için.  

 

ANTALYASPOR 

Eleştirmek inanılmaz haz verir insana. Eleştirilmekte insanı dinç tutar. Ölçüyü bilmek önemlidir. Hele konu kulüp idare etmek ise daha dikkatli olmak gerekir. Ersun Yanal orta ve uzun vadede Antalyaspor’a çok faydalı olacak ve birçok futbolcu kazandıracak. Geleceği parlak görünen Tamer Tuna neden Antalyaspor’dan ayrıldı? Ersun Yanal Antalyaspor’un kaçıncı tercihiydi? Bir sürü bilinmeyen konuşulmayan, açıklanmayan konular var. Buna fırsat vermemeli yönetim, boşuna eleştirirler. Ali Şafak Öztürk başkan kucak açmalı, aynı Antalyaspor futbol takıma açtığı gibi, tüm camiaya. Zaman zaman dinlemeli camiayı, dolduruşa gelip küçük görmemeli camiayı. Ömrünü bu şehre, bu takıma vermiş kişiler bir çay sohbeti ile tanımalı ALİ ŞAFAK ÖZTÜRK BAŞKANI. Ne kadar entegre olunursa o kadar başarı gelecektir. Antalyaspor’a, iyi insanlar eleştirebilirler, kınarlar, değiştirmeye çalışırlar ama asla düşman olmazlar. İyi insanlar takdir eder, saygı duyar, ilham almaya çalışırlar. 

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum