Reklam
Reklam
Levent Küçükçolak

Levent Küçükçolak

Basketbol başlamalı

16 Ekim 2020 - 00:01
 
Geçen haftaki yazımızda Antalyaspor’un yıldız futbolcusu Lucas Podolski’ye teşekkür etmiştik.
Bu hafta sıra özür dilemede.
Lucas Podolski olimpik bir sporcudur. Basketbolu çok sevdiği için Almanya’da Rhine Star Sport Basketbol Kulübü’nü satın alır. Çok sevdiği basketbola hizmet etme imkanı bulur. Ben özür diliyorum çünkü; Antalya gibi evrensel bir şehirde basketbol yok.
Podolski’ye basketbol seyretme imkanı tanımadık, isterse şehrimizde bir kadın 1. Lig takımı var, Kasım ayında maçları başlayacak. Rıza Darendelioğlu. O bir basketbol kahramanı, tek başına uğraşarak bu sezon şampiyonluğa oynayacaktır. 07 Basket Antalya Takımı, hayırsever Ankaralı bir iş adamı destekleri ile devam eden kadın basketbol takımı için teşekkürler.
Podolski, “Ben erkek takımı basketbolu izleyeceğim” derse en yakın Fethiye’ye götürmemiz mümkün olacaktır. Fethiye’de Antalya’dan 12 misli küçük, Muratpaşa’dan 3 misli küçük, Kepez’den 3 misli küçük, Alanya’nın yarısı kadar Süper Lig’de basketbol takımı var. Bizim Antalya’da o kadar ilçede Büyükşehir Belediyesi 2. Lig takımı dahi yok. Kaldı ki Muratpaşa, Kepez basketbol akademisi gibi yıllarca çalışmış, 20 yıl hizmet vermişler. Şimdi bırakın Bölgesel Lig, 2. Lig alt yapıları dahi yok. Alt yapıdan bile hazır oyuncu peşindeler.
Takım sporları sosyalleşmedir, çağdaşlıktır, şehrin ruhudur, vazgeçtin mi geleceğinden vazgeçersin.
Her şeyden önce Atatürk Spor Salonu eski yerinde eski haline gelmelidir.
Hentbolde Süper Lig’de 3 takımımızın olması bize gurur vermekte, ancak işler pek iyi gitmiyor. Konyaaltı Belediyesi Kadın Hentbol Takımı geç başladı ve oyuncu bulamadı. 2 yenilgi 1 galibiyetle lige devam ediyor. Kadro yetersiz ve eksik. Transferde 1 oyuncu ve 1 pivot şart. Muratpaşa Belediyespor Kadın Hentbol Takımı 2 galibiyetle devam ediyor. Oyun başarısız ve yetersiz. Kadro iyi görünse bile yetersiz, orta oyun kurucu ve sağ oyun kurucu takımı güçlendirir.
Erkekler Hentbol Süper Lig ekiplerinden Antalyaspor se 3 yenilgi aldı maalesef. Çok eksik kadro sağ oyun kurucu ve pivot takıma gerekli. Gençler harika. Ali Emre Babacan devam, yollar senin.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum