Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Levent Küçükçolak

Levent Küçükçolak

BİLGİLİ OLANLAR YETKİSİZ YETKİLİ OLANLAR BİLGİSİZ

07 Mayıs 2021 - 00:01


 
Antalya’da spor için en çok istenilen olimpik sporların güçlenmesi ve fazlalaşması. Bu konuda her zaman en atılımcı ve güçlü olan kurum Muratpaşa Blediyesi olmuştur. 90'lı yılların sonunda basketbolla ilgili büyük atılım yaparak takımı Süper Lig oynamış, 2000'li yılların başında ekonomik sebeplerden basketbol kapatılmış. 20 yıl geçmesine rağmen Muratpaşa’nın hala basketbol camiasında yeri hazır beklemektedir. Sevindirici haberler Muratpaşa’dan geliyor ve basketbola tekrar girme hazırlıkları içindeler. Umarım bu sefer uzun süreli ve etkili olacaktır.
Voleybol eksikliği ciddi hissedilen bir şehirdeyiz. Muratpşa’nın en üst seviyede voleybola başlaması güzel bir sürpriz oldu şehir için. Çanakkale’nin Çan ilçesine ait Sper Lig'den 1. Lig'e bu sene düşen takım satın alınmış. Umarım böyle değildir.  Sadece yarışma hakkı alınmalı ve yola devam edilmeli. Yıllardır bir sürü spor branşı için bütçe yok, para yok diye sporda küçülen Muratpaşa en üst seviyeden voleybola başlaması güçlü bir sponsor desteği ile olacaktır. Açıklamada hedef Süper Lig yani Sultanlar Ligi, bu Antalya için bir nimet. Spor camiasından tam destek alacak bir organizasyon. Hentbol gibi çok halkçı bir spor değil elbette, daha üst düzey, anneler, babalar, akrabalar, komşular herkes her daim maçlarda olacaktır. Hentbolda böyle bir imkân olamıyor, veliler ya işçi yada memur, çalışmak ve geçim derdinde.
Tam 1 Mayıs sabahı Emek ve Emekçi Bayramı'nda Muratpaşa Belediyesi spor kulübünden kadın hentbol şubesini ya kapatacağız ya küçülteceğiz haberleri tüm spor ve hentbol camiasını yaralamış ve üzmüştür. Emeğin, mücadelenin sporu olan hentbol için büyük bir darbe oldu. Muratpaşa Kdın Hentbol bir dünya markası iken küçülterek yok edilmeye doğru gidiyor.  
15 yılda;
4 kez Türkiye şampiyonluğu,
2 kez Avrupa finali,
1 kez Avrupa yarı final,
3 kez Türkiye Kupası,
3 kez Süper Kupa şampiyonluğu,
6 kez Türkiye Gençler şampiyonluğu,
3 kez yıldızlar Türkiye şampiyonluğu,
54 sporcu devlet memuru (öğretmen, gençlik spor)
Böyle başarılarla dolu bir branşı küçültüp, kapatma hayalleri kuran yöneticilerle, Muratpaşa Belediye Başkanı sayın Ümit Uysal’ın bir kez daha görüşüp bu karalarından vazgeçireceğini umuyorum.
Dışarıdan hazır bir takım satın alma kararı siyasi bir karardır. Çabuk vaz geçilir. Söylendiği gibi olmaz ve yönetilemez. Eğer sportif bir karar ise uzun ömürlü ve kaliteli olur. Sporcu yetiştirmek göle maya çalmak gibidir. Sabır ister, bilgi ister, ilgi ister. Bunlarla uğraşmak zor derseniz, bunun olmuşu kaç para der hazır takım satın alırsınız. Üniversitemizde çok kıymetli hocaların hocası Akay hoca inşallah bu işin başındadır. Hiç olmazsa hocalar dışarıdan gelmesin.
Antalyaspor Voleybol Kadın Takımı hazır.  Eğer Muratpaşa’ya lazımsa voleybol kadın takımı, Muratpaşa Antalyaspor Kadın Voleybol Takımı olabilir bu. Hem bedava hem ANTALYASPOR hem de yol yakın.  
Muratpaşa Belediyesi Spor Kulübü açıklamasında hentbolda Konyaaltı Belediyesi Kadın Hentbol Takıma yardım ve destekten bahsetmiş. Konyaaltı henüz 6 aylık bir takım, bu sene küme düşmemek için kurulmuş Türkiye Kupası'nda yarı final oynayacak. Sayın yönetici yardım söz konusu ise Birol Ünsal hoca kuracağınız takıma genç oyuncu verebilir. Sayın yönetici sporcuları özgür bırakmalı, Konyaaltı’na gitmeyeceksiniz diye baskı yapmamalı, en büyük destek böyle olmalı.
Sporla, sevgiyle kalın...

YORUMLAR

  • 0 Yorum