Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Levent Küçükçolak

Levent Küçükçolak

Derbinin sonrası

03 Şubat 2021 - 00:01 
Çok konuşanlar değil, çok çalışanlar kazandı. Türkiye Kadınlar Hentbol Süper Ligi’nde Muratpaşa Belediyesi 21, Konyaaltı Belediyesi 28.  Süleyman Evcilmen Spor Salonu’nda oynanan maçta baştan sona Konyaaltı üstünlüğü hakimdi. Henüz 5 aylık Konyaaltı takımı 15 yıllık hentbol geleneği olan Muratpaşa’yı eski teknik ekibi ve sporcuları ile üst sıralara çıkmasını engelledi.
Konyaaltı takımı tüm zorluklara karşın başladığı ilk günden beri düzenli yönetilerek, disiplinli çalışarak, geleceğe umutlu yaklaşarak yoluna devam ediyor. Bu takım küme düşer, gereksiz, hiç bir varlık gösteremez deniliyordu. Oysaki şimdi birlik, beraberlikle, sadece sporuna bakarak yükselişini sürdürecek gibi görünüyor. Düşük bütçe, imkânsızlıklar, tesis sorunu tez zamanda aşılacak gibi. Yağmur olduğunda çalışmalarını, maçlarını mecburen Göynük’te Kemer Belediyesi Spor Salonu’nda yapmakta. Birol Ünsal yönetiminde 3 hoca aralıksız, gün içinde oyuncuları çalıştırmakta ve her şeyleri ile ilgilenmektedirler. Konyaaltı, Muratpaşa maçını kazanarak sadece 1 maç kazandı.  Daha çok kenetlenip, sakatlıksız, hastalıksız kalan 11 maçın 8’ini kazanmalıdır.  
Konyaaltı maça olağanüstü güzellikte bir otobüs ile gelmiş. Otobüs altyapı ve A takım oyuncuların resmi ile süslenmiş. Takımın gücüne güç katmış Konyaaltı yetkilileri. Konyaaltı’nın yeni oysaki eski oyuncu Esra maça büyük katkı koydu. Hem oyunu hem de takımı sahiplenmesi görülmeye değerdi. Konyaaltı yönetimi maça belediye başkanı Semih Esen önderliğinde kadın meclis üyeleri, kadın başkan yardımcıları, kadın birim müdürleri ile gelerek kadın hentboluna büyük katkının başlangıcını yapmışlardır.
Muratpaşa, Süleyman Evcilmen Spor Salonu’ndaki maça simsiyah matem formasıyla çıkarak ruh halini sahaya yansıttı. Kadın sporunda siyah forma neden olur? Muratpaşa’nın renkleri lacivert, turuncu, kırmızı, beyaz olmalıdır. Zaten zemin gerfloor dünyanın en kaliteli açık mavi zemini. Zemine yakışır forma rengi takıma yeni hava katacaktır. İlk devre savunma ile iyi oynamasına karşın Muratpaşa ikinci devre tutunamadı. Savunmada Cansu ve Döne üstün oyunla Konyaaltı’nı bezdirecekti ancak çabuk bıraktılar oyunu. Diğdem’siz Muratpaşa düşünülemez. Eksikliği her zaman hissediliyor. Olsa en azından şık goller izleyebilirdik. Süleyman Evcilmen Spor Salonu’nda spordan hariç her şey konuşuluyor. Siyasi parti il başkan yardımcısı arkadaşın önderliğinde bilimsel hentbol çalışmaları ya eksik ya da fazla olacak ki son olması dileğim, sakatlıklar takıma yapışmış vaziyette. Muratpaşa’nın bu maçtaki en iyi oyuncusu, bu maçı oyna sonra ameliyat ol denilen Cansu Akalın. Omuzundan ameliyat olacakmış. Kendisine geçmiş olsun ve acil şifalar. Ekip susmuyor kimi bana neci, kimi ben zaten Eskişehir’e gideceğim, Ankara’ya gideceğim, İstanbul’a gideceğim demekte.  Muratpaşa takımına giremeyecek oyuncular için alınan 1. Lig kadın takıma karşı olanlar, ona harcanan bütçe ile 3 oyuncu alıp şampiyon olurduk diyenler, daha sezon bitmeden transfer konuşanlar kadın hentbolunda dünyada 30. sıraya kadar yükselen Muratpaşa’ya haksızlık etmekte. Daha 10 maç var en az 7 maç kazanacaktır Muratpaşa, üst sıraları hedefleyip, olmazsa olmazı Avrupa kupalarına katılacaktır. Yönetici arkadaş hentbol için çok para harcıyor olabilir, buna saygı duyar minnetlerimi sunarım. Ancak çok para harcayarak, hentbol camiasını arayarak beni yılın yöneticisi seçin demekle bu işler yürümez. Muratpaşa spor kulübü yönetimi bu işe bir çözüm bulacağının ışığını bu maçtan sonra gördük.
Muratpaşa siyasi hentbol yönetici arkadaş başarılı ve güçlü konumu ile bu şehirde her kesime tarafsız ve barışçıl yaklaşmak zorunluluğu vardır. Maçı izleyememiş, 10 kişilik Muratpaşa’da sahip çıkılmayan valilik izni ile maça gelen alt yapı kızlarını spor salonundan çıkartmak için polis, güvenlik elemanlarını, belediye birim müdürlerini, belediye çalışanlarını seferber etmiş, doğru ve şık davranış olmamış bu en azından siyasi kimlik adına.
Danimarka 27. Dünya Erkekler Hentbol Şampiyonası’nda şampiyon. 20 gün en üst düzey maç izledikten sonra bu maçı teknik yorumlamak ve en az 1 ay maç izlemek zor iş.
Maç kötü idi hentbol adına. Düşündüm iki takımdan bir takım çıkarsak ne olur ligde diye, değişen bir şey yok en fazla 4. olur.  Yine iş Birol Ünsal ve Kadir Ayar hocalarıma düşüyor. Birol Ünsal hocam kabul ediyorum yeni, genç ve zayıf takımı var, daha çok çalışarak daha çok birlikte beraberlikle iyi olacaktır. Kadir Ayar hocam öncelikle sessizlik hakim olmalı takım zaten güçlü ve milli oyunculardan kurulu, biraz konsantrasyon en önemlisi Konyaaltı maçı unutulmalı.
Sporla sevgiyle kalın.
 
 
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum