Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Levent Küçükçolak

Levent Küçükçolak

Eyvah! Mansur Yavaş

16 Nisan 2021 - 00:15

Yavaş yavaş hentbolda sezon sonuna geliyoruz. Pandeminin en başta etkisi ile mücadelesi az, yarışmadan uzak 3 Süper Lig takımımız liglerinde orta sırada yer alarak sezonu bitirecekler. Gelişmiş birçok kulüp önümüzdeki senenin bütçesini planlamış. Gidecek, gelecek sporcuları belirlemiş durumda. Biz hep diyoruz sporcu Antalya’dan daha iyi yer mi bulacak diye, yok öyle bir şey arkadaş. Sporcu, rahat çalışacak, saygı ve sevgi görecek, verilen sözlerin yerine geldiği yeri tercih ediyor.

Eyvah ki ne eyvah… Mansur Yavaş hentbolun içerisine girdi. Eğer ki belediye başkanlığındaki gibi başarı devam ederse ABB Egospor ligin ilk senede tozunu atar. Egospor Kadınlar 1. Ligi’nde bu yıl şampiyon olarak Süper Lig’e çıktı. Takımı ilk kurulduğu andan itibaren yakından takip eden Mansur Yavaş şampiyonluk kupasını kızlara kendisi vererek desteğini gösterdi. Ankara kökenli kadın sporcuların tercihi olabilecek bir takım olabilir Ego. 
22 yıldır Antalya gibi bir şehirde sevilerek belediye başkanlığı yapan Muhittin Böcek başkan bırakın bir hentbol takımı, basket takımı, voleybol takımı kurmayı, salonlarda dahi kendisini göremedik. Bu arada salon dahi göremedik. Umarım Mansur Yavaş’ın başkanlığı gelecekte tüm ülkemizdeki başkanlara örnek olur. Daha çağdaş, daha sosyal ve olimpik takım sporları ile uğraşan belediye takımları oluşur.
Hentbol Süper Lig’de 3 takımdan sadece yeni olan Konyaaltı Belediyespor Kadınlar, Türkiye Kupası’nda yarı finalde yoluna devam edecek. 3 takımda gelecek sezonu hemen dizayn etmeli. Hallederiz, bütçe belli olsun, bakarız abi sözleri takımları yarı yolda bırakır. 
Antalyaspor hentbolun bu yılın en iyi oyuncusu Ali Emre Babacan, A Milli Erkek Hentbol takımına seçilmiştir. Yetenekli, cesur ve istekli oyuncu yolun çok başında. Emre her daim öğrenmeye muhtaç olmalı. Emre için bu bir fırsat, birçok şey öğrenip gelecektir. Tebrik ederim Emre.
Konyaaltı Kadın Hentbol takımı hocasının yönetimindeki Kadın Milli takımımız güçlü Rusya karşısında eleme maçlarına çıkıyor. Milli takımımıza başarılar dilerim. 
TRT SPOR canlı yayın;
16 Nisan Cuma günü saat 17.30 Türkiye-Rusya
20 Nisan Salı günü saat 19.30 Rusya-Türkiye
Sporla sevgiyle kalın…

YORUMLAR

  • 0 Yorum