Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Levent Küçükçolak

Levent Küçükçolak

Hasımlar savaşır hısımlar yarışır  

29 Ocak 2021 - 00:00

Muratpaşa Belediyesi ve Konyaaltı Belediyesi arasında oynanacak Türkiye Kadınlar Hentbol Süper Lig maçı Cumartesi günü saat 15.00’te büyük derbi, ülkemizde kadınlar için hentbol mabedi olarak kabul edilen Süleyman Evcilmen Spor Salonu’nda. 

Konyaaltı bu sezon ilk kez hentbola başladı. Süper Lig’de oynama imkânı buldu ve 28 Eylül 2020 tam takım olarak ilk antrenmana çıktı. 29 Eylül 2020’de ligin ilk maçında Muratpaşa’ya karşı iyi oynamasına karşın 24-25 kaybetti. Güçlü Muratpaşa ilk maçı tecrübeli ve yetenekli oyuncuları ile kazandı.  

Bu maçta Muratpaşa tecrübeli antrenör ile maça çıkacak. Güçlü takıma yeni tecrübeli Kadir Ayar hoca ile ağır basan Muratpaşa, Konyaaltı son oynadığı Anadolu maçı ile küme düşmeyeceğini ispatladı ve geleceğe umutla bakmayı hak etti. Birol Ünsal yönetiminde uyumlu, çalışkan ekip 4 aylık sürede takımı daha hazır.  

Pandemiden dolayı sokağa çıkma yasağı ve seyirci yasağı ile maç oynanacak. İlk maçta Muratpaşa yöneticisi TRT2 SPOR yayınını istememiş. Pazar günü saat 15.00’te oynanacak Antalya derbisini TRT ve Federasyon yine canlı yayın istemekte. Umarım Muratpaşa yöneticisi karşı gelmez. Antalya ve Türkiye bu derbiyi evlerinde TRT2Spor farkı ile izleme imkânı olur.  

Centilmence Antalya’ya yakışır şekilde geçmesini dilediğimiz bu maç için başlığımız: Hasımlar savaşır hısımlar yarışır. Bu muhteşem söz Antalya’nın kıymeti büyük spor adamı, büyük sanat adamı, büyük devlet adamı rahmetli Gültekin Çeki’ye aittir.  

Hasım; düşman.  

Hısım; akraba, yakın kişi. 

Muratpaşa ve Konyaaltı hısımdır. Kendilerine yakışır tüm ülkemizin takdir edeceği güzel bir maç olacaktır. Antalya kadın hentbolu için Avrupa kupalarında oynamak bir gelenek oldu. Şu anki puan durumuna bakarsak imkânsız. Bu durumu düzeltmek için bundan sonra kalan 11 maçın 8 maçını kazanmalı Muratpaşa, Konyaaltı ise 11 maçın 9’nu kazanabilmeli. Zor değil, kolay da değil çalışmaya ara vermeden başaracaklardır.  

Helle Thomsen Kastamonu Belediyesi Kadın Hentbol Takımı’nın Danimarkalı hocası. Dünyaca meşhur çok iyi hoca. Takıma oyuncu aldıkça aldı. Ben de alabilirim bunları, çok kolay almak. Helle Thomsen’in büyük hoca olduğunu anlamamız görmemiz için vermesi lazım. Liglerimizdeki gelecek vaat eden genç oyuncuları Avrupa’da oynayacak kulüplere gönderdiğinde saygımız sevgimiz daha da büyüyecek. Konyaaltı ve Muratpaşa’da hedefte bu olmalı bu kadar yetenekli oyuncuları 2-3 sezon yurt dışında oynatabilmelidir. Vizyon.  

Pandemiden dolayı maça kimler davet edilecek merak ediyorum. Şehrin tek ve üst düzey derbisine vali gelecektir sanırım. İlk maçta Konyaaltı Belediyesi Kadın sporcuları #türkiyeseninlemuhittinböcek pankartı ile maça çıkıp TRT2 spordan canlı yayınlanan maçta Covid-19 belasından kurtulması için gönülden destek oldular Muhittin Böcek başkanımıza. Antalya Büyükşehir Belediye Başkanımız sayın Muhittin Böcek kısa bir süre bile olsa bu maçta tüm kadın sporcularımızı alkışlamak için tribünde yerini alır, sporla ilgili yetkililer Büyükşehir adına türbinde yer alır. Siyasi erkeler maça gelmesin. Gelmek isterlerse böyle maçlara eşleri ile gelsin. Siyasi tüm kadınlar, belediyedeki birim müdürü kadınlar maçta olsun isterim. Rektör hanım efendi sporcu kadınları mutlu edecektir. Milletvekillerine hiç gerek yok çünkü Antalya milletvekillerinin sporla ilgisi yok. Pozitif ayrımcılık yapan tüm kadın sivil toplum örgütleri maça davet edilmeli. 

Hentbolda en güçlü şehir Antalya, daha fazla birlik beraberlik eskisi gibi olursa başarı ve ilgi hemen artacaktır. Yöneticiler eskisi gibi erkek, kadın milli takımların kampları ve maçları için biraz çaba gösterse her türlü kamp, maç, organizasyonlar Antalya’da olacaktır.  

Lütfen yaptığınız işe spora sporculara teknik kadrolara geçmişte bu spora gönül vermiş insanlar adına maçı TRT2SPOR’da verdirmeyecekseniz, hentbol haber sitesi Youtube kanalından verilsin. Hem çok ekonomik hem de olağanüstü kaliteli. Yalıkavak maçları ispat size. Hiç biri olmaz ise belediyelerin basın müdürlüğü çeksin maçı Youtube kanalından canlı.  Lütfen özen gösteriniz.  

Sporla sevgiyle kalın. 

YORUMLAR

 • 2 Yorum
 • Ahmet Faik Küçükçolak
  4 ay önce
  Kadınlarımızın böyle güzel etkinlikte yer almasını gönülden destekliyor ve de alkışlıyorum. Her etkinlikte kadınlarımızın olması Türkiye’yi ileri medeniyet seviyesine götürecek hamlelerin devamlılığını sağlayan yöneticilerin ve finansörlerin ortaya çıkmasını beklemekteyiz. Yolunuz açık olsun ve her iki takıma da başarılar dilerim.
 • Mehmet Önder
  4 ay önce
  Tebrikler sevgili başkan çok güzel bir mac olacak hak edenin kazanması dileği ile her iki kulübümüzde başarılar dilerim