Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Levent Küçükçolak

Levent Küçükçolak

Hentbol güzeldir-ıı  

15 Ocak 2021 - 00:01
10 Ocak 2021 tarihinde Bodrum’da oynanan Yalıkavak-MuratpaşaBelediyespor Kadın Hentbol Takımı EHF Cup maçı39-20 gibi oldukça farkla bitti. Kadir Ayar’ın takımın başına geçmesiyle umutlandığımız maç için açıklamada bulunan Kadir Ayar bize ayar verdi ‘Çok güzel maç oldu’ diye spiker ve biz ekran başında donduk kaldık. Herhalde ikinci maç için planları var diye düşünmekten başka çare yok. Belarus’lu hakemler daha maçın başında ince ince doğradı Muratpaşa’yı. Yalıkavak sert başladı 10 faule 1 faul ile oynadık. Hakemler maçın hakimi olmak için ilk bölümdeki kararları ile Muratpaşa’yı sindirdi. Tecrübesiz ve deplasmandakiMuratpaşa hakemlerle muhatap olmadan centilmence maçı tamamladı. Her iki takım içinde geleceği inşa etmek açısından iyi maç oldu. Muratpaşa hızlı oynayıp kazanacağı maçı, Yalıkavak hızlı oynayarak rahat kazandı. İlk yarı 20-13 bitti, ikinci yarı yorulan Yalıkavak duracak dedik rüzgar gibi eserek 19-7 üstünlük sağladı. Muratpaşa’da yine Diğdem Hoşgör etkili idi. İkinci devre yaklaşık 10 dakika oyuna girmedi, Muratpaşa hiç gol bulamadı. Yabancı olarak Rus kaleci alınmış, inanın hentbola yabancı gerçekten. Top değmedi Rus kaleciye. İkinci kaleci Öznur Özdemir bugün Muratpaşa’nın en önemli kazanımıdır. 7 net kurtarışı var. Antrenör Nevzat Hocaoğlu’nu tebrik ediyorum iyi çalışmışlar, iyi yetişiyor.Öznur Özdemir bu sene, yaz kaleci kampına Hırvatistan’a, Sırbistan’a gitmeli, herhalde Muratpaşa düşünmüştür ve gönderir kendisini. Türk hentbolu iyi kaleci kazanıyor.
Yalıkavak konum olarak tam Didim karşısı, Didim rüzgarları döver bazen kıyılarını, sol tarafı Kos adası bitmez rüzgarı, sağ tarafı Güllük Denizi, rüzgarında denizinde kaldın mı, karayı öptürür adama. Bu kadar HAVADAR yerde isimleri ile özdeşmiş YELİZLER olağan üstü oynuyorlar Yalıkavak’ta. Rüzgârından ve havasından etkilenmişler. Sevilay’a oh olsun elini kolunu şişirdik bugün tam 14 top çıkardı. Yasemin her zaman güzel kokan bir çiçekti Bodrum’da, Bodrum mandalini aşılanmış sanki mis kokulu yasemin olmuş. 16 şut 15 gol helal olsun Yasemin. Buket sahada olgun ve sakin duruşu ile hentbola iz bırakacak oyunculardan. Tabiki Kıvanç Özcan hocam emeklerin büyük Yalıkavak ve Türk hentbolu için tebrik ediyorum Yalıkavak’ı, imrenerek ve kıskanarak.Çok isterim turu kim geçerse Yunan Paok veya İspanyol Kanarya Adaları ile eşleşsin.
Yalıkavak takımını var eden çok sevilen yönetime ve Yalıkavak mahalle takımı iken Bodrum gibi dünyaca popüler bir tatil yöresinin Belediye Başkanı Ahmet Aras’ın ilgisi ve desteği hentbol adına çok güzel.
Her şey yetişiyor bu ülkede bir türlü spor yöneticisi yetişmiyor. Oysaki programlı, bilimsel, sevecen, barışçıl, özveriyle çalışan yönetici bulmak zor. Muratpaşa’nın hentbol sorumlusu Özcan Yılmaz. Kendisi herkesin sevgisini ve saygısını kazanarak başarı ile yönettiği CHP İl Başkan Yardımcılığı yapmaktadır. CHP il örgütünde yaptığı başarılı çalışmaları maalesef köklü, başarılı MuratpaşaHentbol Takımı’na yansıtamadı. Oysaki CHP İl Başkan Yardımcılığına gelmiş kişi ATATÜRK’ünve CHP’nin 2. Genel Başkanı İsmet İnönü’nün spor anlayışını özümsemiş ve topluma yansıtması gerekmektedir. CHP örgütü daha geçen günlerde İsmet İnönü’yü 47. ölüm yıldönümünde andı. İyi sporcular yetişmesi için iyi hocalar yetişmelidir diyen ismet İnönü örnek alınsa bile yeter. Oysaki yöneticimiz 8 ayda 3. hoca ile yola devam etmekte. Oyuncu yetiştirmeyi ilke edinmiş Muratpaşa’dan 26 lisanslı yıldız,  genç oyuncunun gidişinde hamle yapmakta gecikmiştir. 14 yıllık Birol Ünsal hoca gitti başarısızlığı söylenmedi. Daha henüz gitmeden yardımcı SertanSarpaş ile anlaşıldı. SertanSarpaş ile çalışırken Kadir Ayar’la görüşüldü. SertanSarpaş gitti denildi, tekrar alt yapıda çalışacak deniliyor.CHP il örgütünde başarı ve uyumla çalışan Özcan Yılmaz Muratpaşa Belediyesi Spor Kulübü yönetiminle de bir uyum hissetmemekteyiz. TRT 2 SPOR bu sene muhteşem hentbol maçlarını canlı yayınlamakta. Canlı yayın önemli değil, biz istemiyoruz diyerek pandemi döneminde merakla maç bekleyen sporseverleri alışık oldukları Muratpaşa hentbol takımından uzak tutmuştur.
En doğru sözü İsmet İnönü söylemiş ‘SPOR SİYASİ HAYATI GÜÇLENDİRİR.’ Spora siyaset bulaşmaz. Siyasete spor bulaşır.
Şık ve anlamlı olanı da siyasete sporun bulaşmasıdır. CHP örgütünde başkan yardımcısı olan ve etkili kişi olan Özcan Yılmaz’dan iki ricam var. 102. yılını kutlayacağımız Atatürk’ü Anma ve Gençlik Spor Bayramı’nda 19 saat kesintisiz hentbol organizasyonu düzenlenmesine liderlik yapması. Neredeyse her belediye CHP’li, şehirde 200’e yakın hentbolcu var. Gece 00.01’den Akşam 19.00’a kadar yapılacak 19 saat kesintisiz kızlı erkekli hentbol maçı bu anlamlı günde, ulusal ve evrensel basında yer alacaktır ve dünyada bir ilk olacaktır.
Siyasi gücü ve spor sevgisine güvenerek bir şey daha isteyeceğim. 2022 Dünya Plaj Hentbol Şampiyonası. Antalya ismi üstün marka. Alamamak mümkün değil. Haziran ayında yapılır. Kadıköy Belediye Başkanı Şerdil Dara Odabaşı Kadıköy’de yapılması için dosya verdi. Bu bir yarış birçok ülkeden birçok şehir talep edecek bu turnuvayı. 2010 yılında Antalya’da yapıldı. Hala bu güne kadar yapılan en iyi şampiyona olarak kabul edilmekte. Şu anda örgüt ve belediyeler daha güçlü, daha iyisini yapacağınıza eminim. Üstelik yeni hoca Kadir Ayar plaj hentbolu konusunda bilgili. 2024 Olimpiyatları’nda olimpik spor olacaktır.
13 Ocak-31 Ocak 2021 Dünya Erkekler Hentbol Şampiyonası Mısır’da başladı. Maçlar Youtube IHF sayfasında canlı. İlginizi çekebilir. Favori çok, Brezilya, İspanya, Almanya, Rusya, Fransa, İsveç. Çok iyi takımlar var, Danimarka benim takım.  Keyifli seyirler.
Sevgiyle sporla kalın.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum