Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Levent Küçükçolak

Levent Küçükçolak

Konyaaltı'nda hayat var

02 Nisan 2021 - 00:00

Türkiye Kupası Kadınlar Hentbolda Antalya için erken final oldu. Çeyrek final ilk maçında Konyaaltı Belediyespor 40, Muratpaşa Belediyespor 31. Konyaaltı ilk maçta 9 sayı üstünlük sağladı. İlk maç Konyaaltı’nın sahasında olması gerekirken salonsuzluktan 2 maçın da Süleyman Evcilmen Spor Salonu’nda yapılmasına karar verildi. Saha avantajı, tecrübe, kadro, gelenek, her şey Muratpaşa’dan yana olması sebebiyle favori Muratpaşa idi. Yağmur yağdı mı salonsuz kalan Konyaaltı, Muratpaşa’ya yağmur olup gol yağdırdı.
Konyaaltı’nda Kadın Milli Takımlar teknik direktörü Birol Ünsal 10 gün takımının başında değildi. Ancak yardımcıları Tufan Dağseven, Seçil Tut, İsmail Çakmak belli ki hiç ara vermeden çalışmaya devam etmiş. Takım diri ve güçlüydü.
Konyaaltı Belediyesi daha ilk yılında olmasına rağmen muhteşem bir Youtube canlı yayını yaparak tüm camiaya bu işin nasıl yapılacağını göstermiştir. Kısa anlatımlar renk katacaktır.
Birol Ünsal hoca Muratpaşa'nın hızlı oyununa çok iyi karşılık vererek haklı bir galibiyet aldı. Birol hocam hala her hatalı pozisyonda oyuncularına, hatalarını anlatacağım derken atılan muhteşem gollerin coşkusunu kaçırıyor. Hocam sen de sevin. Konyaaltı’nda tüm takım çok iyiydi. Şık gollerinden dolayı Yulia ve Sanikova’yı ayrı tebrik ediyorum.
Muratpaşa hızlı oyun ile acele oyunu karıştırarak 9 farklı yenilgiden kurtulamadı. Hızlı oyuna bir tek Beyza Türkyılmaz ayak uydurdu ve 10 gol ile mükemmel oynadı. Muratpaşa’nın elinde Diğdem Hoşgör ve Olga gibi üst kalite oyuncular var. Tüm takımların kadrolarında görmek istediği bu oyuncular üzerine kurulacak oyunda başarı gelir.
Muratpaşa’nın bu sene sakatlıklardan yana başı hep dertte. Cansu ve Döne ameliyat oldu. Her ikisine de acil şifa dilerim. Bunların dertlerine önce Muratpaşa deva olmalı, ilgi, alaka eksik kalmamalı. Bu seneki sakatlıklar şanssızlık da olabilir, yanlış antrenman programları da olabilir. Zorlama, baskı, ilgisizlik sezon başı kaçan oyuncularımız gibi olacak.
Muratpaşa-Konyaaltı çeyrek final 2.maçı 7 Nisan Çarşamba günü saat 17.00 da Süleyman Evcilmen Spor Salonunda. Pandemiden dolayı tv başındayız. İyi ki Konyaaltı var, kaliteli yayın izleyeceğiz. 2.maçı sakin ve centilmen olan kazanacaktır. Her iki takımada başarılar dilerim.
 
ANTALYA 07 BASKETBOL
Rıza Darendelioğlu yönetiminde Antalya 07 Basketbol takımı Antalya şehrinin tek takımı olarak başarıyla bizleri gururlandırıyor. 7 maç üst üste kazanarak iyi bir seri yakalayan takımımız 03.04.2021 Cumartesi günü saat 14.00 da güçlü Fenerbahçe ile oynayacak. Youtube kanalı maçı canlı yayınlayacak. Takımın genç oyuncusu Dilara Bardakçı çok iyi yolda. Şanslı Dilara Tongar, Hande Kuzu, Nihan Demirkol, Meryem Gültekin gibi tecrübeli oyuncularla aynı takımda olmak geleceğe umutla bakmasına sebep.
Bu takımı gönülden destekleyen özel bir topluluk var. Kadın sporunda ilgi takımı yükseltiyor. Hasan Karaben, Özgür Ak, Mustafa Gürsel, Dursun Yılmaz ve ismini yazamadığım en az 20 kişiye sonsuz teşekkürler.
Sporla sevgiyle kalın…
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum