Reklam
Reklam
Levent Küçükçolak

Levent Küçükçolak

Tanrı'nın eli 

27 Kasım 2020 - 00:00

Maradona için ağlama Arjantin, zaten tüm dünya ağlıyor. 1986 Dünya Kupası yapılan en renkli şampiyona. Meksika’da Meksika dalgası ile Arjantin Maradona’sı ile şampiyon. Çeyrek finalde kendi sahasından aldığı topla 6 kişiyi çalımlayıp attığı gol hala akıllarda. Peter Shilton İngiltere’nin efsane kalecisi, Maradona’dan 20 cm uzun kaleci, topa yükseliyor tam topu alacakken, Maradona öyle bir yükseliyor ki yarı el yarı kafa, golü atıyor. Ateistler, deistler, teistler hepimiz hala inanıyoruz Tanrı’nın eline. Aşırı sevgi bağnazlığımıza çanak tutuyor her zaman. İngilizler her ne kadar o şimdi Tanrı’nın elinde dese bile, Tanrı’nın eli her zaman dünyada kalacak Maradona sevgisi ölmeyecek. 

Gelmiş geçmiş sahalara en çok yakışan futbolcu Maradona 1984-1991 arsında Napoli’de forma giymiş neredeyse İsa’nın en yakını yakan sevgi ve ilgi görmüştür. Arjantin’de 3 gün yas ilan edilirken, Napoli’nin stadı olan Sao Poulo ismi Diego Maradona olarak değişti.  Ölümsüz bir elle yaşayacak dünya bundan böyle. 10∞ 

 

ANTALYASPOR 

Futbol artık sadece futbol değil, bilimdir. Maç öncesi hazırlığı, maç sonrası istatikleri ile iyi hesaplanması gereken zor bir matematik sorusu gibidir. Futbolun bilimsellik yönünü çok seven ve bilen Ersun Yanal Antalyaspor sorunlarını çözecek yetidedir. Bölüm bölüm Alanyaspor maçında iyi oynayan takım topa sahip olma eksikliğini 2 gol yiyerek ve yenilerek ödedi. Pendikspor maçında topa sahip olma oranı yükselince takım olma yolunda adım atıldı. Ersun hoca gelir gelmez kaleye ligin en iyi oyun kuran, kaleden verdiği paslarla oyuna hızlı başlayan Ferhat Kaplan’la başlaması oyun kalitemizi daha güzel duruma getirdi. Veysel Sarı istemediğim oyuncu idi, ancak şu anda Antalyaspor’un en iyi oyuncusu, performansını yüzde 10 yukarı çıkarsa ligin en iyi oyuncularından biri olacak. Fredy dağınıklıklarından vazgeçse en sevilen futbolcu olacak. Hakan Özmert ve Nuri Şahin ligin en iyi orta saha ikilisi, en çok onları eleştiriyoruz. Ancak arkalarında güvenecekleri henüz bir adam yok, oraya bir adam monte olduğunda daha rahat dikine oynayıp, gol yollarını açacaklardır. 

Bu yazılanların hepsi istatistik bilgisi, yorum değildir. Bunları çoğaltmak, tüm takım üzerinde araştırmak teknik adam işidir. En kısa sürede eksikler giderilirse ve tüm oyuncular performanslarını yüzde 10 artıracak olursa üst sıralarda bir Antalyaspor göreceğiz.  

Kendini Antalya’ya ait hissetmeyende oynamasın burada.  

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Ahmet Küçükçolak
    1 ay önce
    Maradona için yazdıklarına katılıyorum. Bizde de Maradona’nın golünün aynısını Oktay atmıştı. Ne yazık ki bizde böyle futbolcu istikrarı olmuyor. Ersun Yenal Fenerbahçe’ye faydalı olamadı inşallah Antalya için iyi olur.