Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Levent Küçükçolak

Levent Küçükçolak

YALAN ANALİZ

31 Aralık 2020 - 19:51Antalya’nın çocuğu Noel Baba’nın zamanı şimdi, Noel ve Christmas. Dünyanın gözü Antalya’nın üzerinde olduğu bu zamanda çok ağır oldu Hatayspor yenilgisi. Hatayspor yarı sahasına geçmek istediğimiz zaman, düşman toprağına adım atan askerler gibi her seferinde kurşunlandık. Tüm dünya için berbat bir yıl olan 2020, turizm ve tarım kenti Antalya için daha zor olan yıl olarak, 0-6’lık yenilgi ile tarihe geçmiştir.
Büyük umutlarla gelen Ersun Yanal hoca karışmış olsa gerek, bir an Ersun Yanal Antalyaspor’un başında sandı insan. Oysaki futbol istatistik bilgisine en iyi sahip olan hoca, bu bilgileri okumadan maça çıkmış görüntüsünde idi.  Yanlış oyuncu tercihleri, müdahalelerde geç kalışları farklı sonucu doğurmuştur. Ersun hoca şu an Türkiye’de olabilecek en iyi futbol kulübünde. Her şeyden önce tek muhatabı var, karışan görüşen yönetici yok, maçtan önce merhaba diyen yok, maçtan sonra geçmiş olsun diyen yok, şuan için seyirci baskısı yok, muhalefet eden, eleştiri yapabilen koca şehirde 50 kişi çıkmaz. 
Ersun Yanal hocanın futboldaki bilimsel çalışma yöntemine elbette saygımız sonsuz, ancak bazen yetmiyor olabilir, geleneksel sistemde devreye girmelidir. 10 yardımcı hoca ile çalışıp, içinde bir tane bile Antalya’nın benimsediği, sevdiği eski bir Antalyasporlu futbolcunun olmayışı çok üzücüdür. Bu konuda kesinlikle bunu istemeyen ve talep etmeyen yönetim suçludur.

07 BASKETBOL 
Çok şansız bir dönemdeyiz. 07 Basketbol 1. Lig Kadın Takımı’nı izleyemiyoruz. Kızlarımız harika gidiyor.  En son deplasmanda Bodrum Karya’yı güzel oyunla yenmeyi başardı. Nirra ve Meryem Gültekin’in iyi oyununa Devran Tanaçan eşlik edince rahat bir galibiyet alındı. Maçları izlemek güzel ve zevkli, tavsiye ederim. Bu hafta sonu 2 Ocak 2021 Cumartesi günü Zorlu Urla ile oynanacak maç Youtube TBF’den saat 14.00 da canlı yayınlanacak. Ligin 5. haftası sonunda 16 takım içinde 4. sırada yer alan 07 Basketbol bu hafta sonu güçlü Urla’yı yenerse üst sıralarda yer almaya devam edecektir. 
Yazılarıma gösterdiğiniz ilgiye sonsuz teşekkür ederim. Bana sürekli basketbol yaz, haber ver diyen dostlar. Takım yok, haber yok. Olan bir takım var gelin sahip çıkalım 07 Basketbol takımına.

HENTBOL
Konyaaltı Kadın Hentbol Takımı’nın Türkiye Kupası’nda ilk 8 takım arasına girmesi ilk sene için güzel başarı oldu. Ancak hala çok zayıf bu lig için, aradan yararlanıp mutlak pivot ve sağ oyun kurucu alarak üst sıraları hedeflemeli. Halise Güneş bu takım için önemli. Halise’nin annesinin vefatını üzüntü ile öğrendim, kendisine ve tüm ailesine sabırlar dilerim. Bir an önce takımdaki yerini almasını dilerim.
Antalyaspor Erkek Hentbol Takımı takdir etmek gerekiyor. Tüm olumsuzluk ve imkânsızlıklara rağmen 12 takımlı ligi muhtemelen 8. bitirecek. Çok kıymetli genç oyuncularla iyi mücadele ediyorlar. Acil transfer şart, pivot ve sağ oyun kurucu Antalyaspor’u 2. devrede çok rahatlatacak. 
Muratpaşa’yı geçen hafta yazdık Sertan Sarpaş’ı gönderecekler diye. Futbol gibi yönetiliyor diye geçen hafta yazdık. Sertan Sarpaş hoca gönderilmiş.  Daha 1 sene bile olmadan 8 ayda şampiyonluklarla yola çıkan hoca erken gitti. Hocanın her istediği yapılmış, buz havuzu bile yapılsın demiş, yapılmış. Neden gitti? Kim gelecek henüz meçhul. Süleyman Evcilmen Spor Salonu ki hala en iyi hentbol zemini ve salonu Türkiye’de, artık şehrin ortasında yeni nesil dinleme cihazına gerek yok, eski usul ötme cihazı çok salonda. Kol kırılır yen içinde kalır. Birçok olaydan sayın Başkan Ümit Uysal’ın haberi bile yoktur. Takımda sporcular hala İzmir’den hoca diye direniyorlar, yöneticiye İstanbul’dan 15 yıldır sahalardan uzak kalmış eski bir hocayı lanse etmişler, Ankara’dan siyasi baskı var Ankaralı hoca diye. İnanın artık Süleyman Evcilmen Spor Salonu şehrin ortasında kaldı, gelen hoca bağırıp çağırıp küfür eder hentbol rezil olur. Yine aynı şey hiç bilmiyorsanız teknik ekipte milli takımın yıllarca kaleciliğini yapmış, tecrübeli hentbol bilgisi yüksek Nevzat Hocaoğlu var. Hiç olmazsa, yapamazsa bizim çocuk yapamadı deriz. Muratpaşa iyi takım ancak eksik. Ligin en iyi sol oyun kurucusu Diğdem Hoşgör ve en iyi pivot Cansu Akalın’a sahip takıma bir orta oyun kurucu ve sağ oyun kurucusu şart. İyi transfer yeterli olacak Muratpaşa’ya dışarıdan hocaya şu aşamada gerek yok. 
İllaki dışarıdan bir hoca şart diyorsa Muratpaşa Birol Ünsal’ın öğrencisi yardımcısını çağırsınlar İstanbul’dan.
Yeni yılınızı kutlar sevgiyle, sağlıkla, sporla kalınız.

YORUMLAR

  • 0 Yorum