Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Mesut Gürkan

Mesut Gürkan

Trafik kazaları adeta patladı!

29 Eylül 2020 - 00:01

Geçtiğimiz hafta trafik kazaları adeta patladı. Antalya ili içinde çok sayıda trafik kazası meydana geldi. Kazalar sonucu 4 kişi hayatını kaybetti:

Sürücü Yiğit Ağit İvdil, sevk ve idaresindeki 09 DB 632 plakalı hususi aracı ile Denizli ili istikametinden Korkuteli ilçesi istikametine seyir halindeyken, belirtilen kilometreye geldiğinde dikkatsiz ve tedbirsizliği sebebiyle, aracının direksiyon hakimiyetini kaybederek gidiş yönüne göre yolun sağ tarafından yoldan çıkıp, takla atarak yolun dışında bulunan boş beton elektrik direğine çarptı. Çarpma sonucu tek taraflı ölümlü, yaralanmalı ve maddi hasarlı trafik kazası meydana geldi.

Zafer Tuncer (1.26 promil alkollü) sevk ve idaresindeki 07 AGG 656 plakalı aracı ile Çakırlar Kavşağı istikametinden gelip Duraliler Kavşağını takiben Atlı Polis Kavşağı istikametine seyir halindeyken Duraliler Kavşağını geçince aracının sol ön köşe kısımları ile kimliği tespit edilemeyen yolun sol şeridinin ortasında araçlar ile aynı yönde ilerleyen tahmini 30-35 yaş aralığında erkek yayaya çarpmak suretiyle ölümlü ve maddi hasarlı trafik kazası meydana geldi.

Sürücü Sedat Yılmaz sevk ve idaresindeki 34 DBG180 plakalı personel servisi olan minibüs ile Hilton Otelin yan yolunda geri geri manevra yapmak suretiyle park ederken araç arkasından geçmeye çalışan Rusya uyruklu Tatiana Tokareva isimli şahıs araç altında kalarak ezilmek suretiyle olay yerinde hayatını kaybetti.
Sürücü Dilek Arslan sevk ve idaresindeki 07 DBD 23 plakalı otomobil ile Döşemealtı ilçesi Yeniköy Mahallesi 64. Sokaktan Habibler Caddesi kontrolsüz kavşağa 100 metre kala yaya Ömer Sevban Ergin’e çarpması sonucu yaralanmalı ve maddi hasarlı trafik kazası meydana geldi. Hastaneye kaldırılan kişi daha sonra hastanede vefat etti.

Yine geçtiğimiz hafta üst geçitte virajı alamayarak bariyerlere çarpan yunus timindeki bir polis ağır yaralı olarak kaldırıldığı hastanede şehit oldu.

Ayrıca bu haftanın ilk ölümlü trafik kazası da gerçekleşti.

Büyükşehir’in Emniyete ve Kepez’e attığı, sorumlu bulunduğu Kepez Varsak Doğu Çevre Yolu yarım kalan bölümünde, hız yapan bir otomobilin pikap türü nakliye aracı ile çarpışması sonucu yaralanmalı trafik kazası meydana geldi.

Aynı yolda egzozu çıkartılmış motor ve otomobillerin dirft, tek teker ve hız yarışmaları tam gaz devam ediyor. Ulusal, yerel, internet siteleri ve gazetelerinde görüntülerini izlediğimiz trafik magandalarına ne Büyükşehir’den ne de Emniyetten hiçbir müdahale yok. Emniyetten sadece birkaç kez yarım saatlik bir kontrol oldu.

Bu Antalya trafiğine ne oldu…
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum