Reklam
Reklam
Şifa Çiçek

Şifa Çiçek

Alanyaspor ders olarak okutulmalı

19 Eylül 2019 - 00:01

Farkında mısınız Antalya’nın doğusunda sessiz bir devrim gerçekleşiyor.
Süper Lig’de Aytemiz Alanyaspor, TFF 3’üncü Lig’de ise Serik Belediyespor fırtınası esiyor.
Alanyaspor’dan başlayalım.
2016-2017 sezonunda ilk kez Süper Lig’e adım attı.
Düşecek gözüyle bakılan takım, tam 4 sezondur Süper Lig’de alnının akıyla mücadele ediyor.
İlk iki sezonu puan cetvelinde 12’nci sırada tamamladı, geçtiğimiz sezon ise çıkış yaparak ligi 9’uncu bitirdi.
Bu sezon ise adeta harikalar yaratıyor. Ligin 4’üncü haftası geride kaldı. Oynadığı 4 maçı da kayıpsız geçti. Yani dörtte dört yaparak ligin tek kayıpsız ekibi olarak zirve koltuğuna oturdu. Alanyaspor, bugünlere sistemli, planlı, programlı geldi.
Bunda da kuşkusuz başkan Hasan Çavuşoğlu’nun büyük payı var.
Tozlu sahalarda top koşturan, futbolu iliklerine kadar hisseden, Alanyaspor aşkıyla yanıp tutuşan Çavuşoğlu, gösterişten uzak durarak sadece işini yaptı. Afrika’nın en ücra köşelerinde ucuz ve ismi cismi bilinmeyen yıldızları keşfetti, takıma monte etti.
Alanyaspor, yıldız oyuncu bulurken, bir yandan da kasasını doldurmakla meşguldü.
Nasıl mı?
Vagner Love, Emre Akbaba, Merih Demiral’dan gelen milyon dolarlar takıma maddi açıdan hayat verdi. Bu senenin yıldızları ise Fernandez ve Cisse. Bu iki futbolcu ciddi bir sakatlık yaşamazsa önümüzdeki sezon büyük rakamlarla birçok takımın transfer listesine girer.
Alanyaspor yönetimi sadece oyuncu satarak kasasını doldurmuyor. Sponsorlardan da ciddi gelir elde ediyor. PTT 1’inci Lig’de Albimo ile el sıkışan Alanyaspor, son 3 sezondur da Aytemiz ile yoluna devam ediyor. İki sezondur da stadın isim sponsoru olarak Bahçeşehir Okulları’nda hatırı sayılır bir gelir elde ediyor.
Yukarıda sözünü ettiklerim kolay kolay yapılabilecek işler değil. Bunu başkan Hasan Çavuşoğlu önderliğindeki Alanyaspor yönetimi başardı. Sadece para harcayarak başarı bekleyen diğer başkanlar Alanyaspor’u örnek almalı.
Alanyaspor’un son yılları mercek altına alınmalı. Bir ilçe takımı ciddi rakamlar harcamayarak, aksine hem para hem de başarı kazanarak bugünlere nasıl geldi? Bu başarı hikayesinin ders olarak okutulması gerektiğini düşünüyorum.
Yarın Serik Belediyespor’u ela alacağım.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum