Reklam
Reklam
Şifa Çiçek

Şifa Çiçek

Antalyaspor, ilçe takımlarımız ve Bodrumspor

01 Eylül 2020 - 00:01

4 Şubat 2020 tarihinde ‘Baba Öztürk Bodrumspor’a başkan mı olacak?’ başlığıyla bir haber yayımladık.
Haberde Antalyaspor A.Ş. Bakanı Ali Şafak Öztürk’ün babası ve aynı zamanda Antalyaspor Kulübü Derneği ile Antalyaspor Vakfı Başkanı Fikret Öztürk’ün Bodrumspor’un hem sahibi hem de başkanı olmak istediğini yazdık.

O tarihte yetkililer haber karşısında sessiz kalırken, kraldan çok kralcılar haberin gerçeklikle alakasının olmadığını belirtti.

Baba Öztürk’ün dernek ve vakfın başkanı olmak istediğini yazdığımda da bu güruh ortaya çıkmış ve beni yalanlamaya çalışmıştı. (Sözünü ettiğim kişiler gazeteci değil.)

Nihayetinde baba Öztürk dile getirdiğim gibi Antalyaspor’da çifte koltuğun sahibi oldu. Bu olayı etik bulmasam da şiddetle karşı çıkmadım. Belki baba-oğul el ele verir birçoğu kendi dönemlerinden olan borcu temizlerler diye de içten içe mutlu oldum.

Öztürk ailesinin bugünlerde Bodrumspor’a da talip olduğunu sıkça duyuyoruz, okuyoruz. Aldığım bilgilere göre görüşmeler yapılmış, nasıl bir yol izleneceği bile belirlenmiş. Antalyaspor’da profesyonel sözleşmeli genç oyuncuların Bodrumspor’a gönderilerek tecrübe kazanmaları bile masaya yatırılmış. Yani yeşil beyazlı ekibin pilot takım yapılması amaçlanıyor.

Ancak Antalya’da bu yapılanmaya ciddi bir itiraz var. “2’nci Lig’deki Serik Belediyespor, Kemerspor 2003 ne güne duruyor?”deniliyor. Peki, bu sesini duyuran futbolseverler haksız mı? Bence değil. Yanı başımızda profesyonel kulüpler dururken Bodrumspor ile bu bağın kurulması ileride de rahatsızlık verebilir. Yükselen seslerden bunu net anlıyoruz. Hatta 18 Kasım 2019 yılında Türkiye Spor Yazarları Derneği’ni ziyaret eden Serik Belediyespor Başkanı Ramazan Kaçar şöyle bir ifade kullanmıştı. O ifadeyi de Akdeniz Manşet Gazetesi olarak aynen yayımlamıştık. Dileyen arşive girip bakabilir. Şöyle diyordu Başkan Kaçar:

Antalyaspor bizim abimiz, babamız gibi. Antalyaspor’a pilot takım olmak istiyoruz. Antalyaspor Kulübü Derneği Başkanı Fikret Öztürk ile iki kez görüştüm. Sezon öncesi Antalyaspor’dan genç futbolcular Bünyamin, Sergen ve Cenk’i istedik. Fikret başkan bizzat söz vermesine rağmen Sergen’i Bodrumspor’a gönderdi.”

Açıklamadan da anlaşılacağı gibi Fikret Öztürk’e dolayısıyla Antalyaspor yönetimine ciddi bir sitem var. Şayet Bodrumspor ile bu birliktelik olursa sitem sadece Serik Belediyespor ile sınırlı kalmayacak. Kemerspor 2003 yönetimi de sesini yükseltecek, hatta Antalyaspor altyapısında mücadele eden ve bu birliktelikle ikinci plana itilmesi muhtemel futbolcu ve aileleri de yönetime karşı bir pozisyon alacak diye düşünüyorum. Umarım dile getirdiğim tüm bu olaylar yersiz olur ve hem Antalyaspor hem de bölge takımlarımız çıtayı daha da yukarılara taşır. 
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum