Reklam
Reklam
Şifa Çiçek

Şifa Çiçek

Antalyaspor, Tuna, Avcı ve Kocaman

30 Ekim 2020 - 00:01


 

 
Antalyaspor’da Teknik Direktör Tamer Tuna’nın istifası spor kamuoyunda şaşkınlık yarattı.
Geldiği günden beri birçok başarıya imza atan, kulüp tarihinin birçok rekorunu kıran bir isimle yolların ayrılacağını kimse hesaplayamadı.
Böyle bir gündem yoktu.
Şahsen ben bu gurubun içinde yer almıyordum.
Yolların ayrılabileceğini sezdim, sorguladım ve sonrasında bazı ipuçları verdim.
Teknik direktör Tamer Tuna’nın da güvenini kaybettiğini ve yanlış adımlar attığını görebiliyoruz.
Bunun yanı sıra Lukas Podolski ve Nuri Şahin gibi deneyimli oyuncuların performansının düşük olmasına rağmen oynatılması sanırım takım içinde bir huzursuzluğa yol açıyor. ‘Bize niye şans verilmiyor’ seslerinin yükseldiğini sıkça duyar olduk.”
27 Ekim tarihli köşe yazımdan kısa bir kesit.
Aynı gün manşetten verdiğimiz ‘Hedefler uyuşmadı’ haberinde ise yönetimin ayrı teknik heyetin ayrı telden çaldığını yazmıştık.
Haberde, Tamer Tuna, kendi hedefleri ile kulübün hedeflerinin uyuşmadığını adeta itiraf etmişti ve “20 yaş altı 3 oyuncu ikinci yarıda sahada yer aldı. Kadro derinliği ve kadro planlamasını bazen hem geleceğe hem bütçelere yaptığınız zaman böyle şeyler olabiliyor. Hedefler koyarken kendi hedeflerimiz var ve bir de kulüp hedefleri var. Böyle skorlar çıktığı zaman o hedeflerle bütünleşme anlamında sorunlar olduğunu görebiliyorsunuz. Genç oyuncuları kazanmak istiyorsunuz ancak eksikler olduğu zaman geriden gelen oyuncuların, takıma ilerde fayda sağlayabilecek hem de bize maçları kazandırabilecek oyuncular olmalı” demişti.
Bunun Türkçesi “Yönetimle aynı düşünmüyorum, gençlere sıcak bakmıyorum” demektir.
Bunu demekle kalsa neyse. Açıklamalarıyla yönetimi de taraftarın önüne atmış oldu. Kaldı ki eleştirdiği konu bugünkü bir konu değil. Yönetimin gençlik harekâtı başlattığını hepimiz biliyoruz. Yaptığı transferler de bunu net olarak gösterdi. Adama sormazlar mı “O dönem niye itiraz etmedin, karşı çıkmadın” diye. 5-1’lik Başakşehir yenilgisi sonrası bu sözleri söylemek bana çok masum gelmedi.
Gelelim yeni teknik direktörün kim olacağına. Yönetim kurulu Abdullah Avcı ile bir görüşme yaptı. Görüşmenin olumlu geçtiğini de duydum. Ancak Aykut Kocaman ismi de gündemde. Başkan Ali Şafak Öztürk’ün ilk döneminde de çok istediği Aykut Kocaman’ın Antalyaspor’a gelip gelmeyeceği kısa süre içinde netleşecek. “Hangi aday imzaya daha yakın” derseniz, “Abdullah Avcı” diye yanıt veririm. Fakat Kocaman olursa da benim için sürpriz olmaz.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum