Reklam
Reklam
Şifa Çiçek

Şifa Çiçek

Antalyaspor'da başkanlar savaşı

22 Ağustos 2019 - 00:01

Antalyaspor camiası bir süredir eski ve yeni başkanların söz düellosuna tanıklık ediyor.
İlk olarak eski başkan Gültekin Gencer ortaya çıktı. Mevcut başkan Ali Şafak Öztürk başta olmak üzere, Antalyaspor Kulübü Derneği ve Antalyaspor Vakfı Başkanı Fikret Öztürk ile bazı eski ve yeni yöneticileri hedef aldı, ağır ithamlarda bulundu. Kulübü 89 milyon TL borçla devrettiklerini belirten Gencer, Öztürk ailesinin hep şahsi kefaleti gerekçe göstererek aba altında sopa gösterdiğini iddia etti. Yetmedi, Ali Şafak Öztürk’ten ‘Çocuk’ diye söz etti, “Çocuk ikinci döneminde bu sefer babasının tecrübesi ile baba kefaletinden kurtulmak için şehrimizin kaynaklarına göz dikti. Taraftarı arkasına alarak baba mesleğini Antalya’daki mevcut ve izin alınabilecek petrol istasyonu arazilerine el attı. Şehrin değerleri ile kendi borçlarını kapatmak için. Ama nafile çünkü herkes kendi derdinde, rantında” dedi.
Gencer bu açıklamayı sezonun ilk maçı olan Göztepe karşılaşmasının 3 gün öncesinde yaptı.
Gencer’e cevap ise Göztepe maçından 3 gün sonra geldi.
Sosyal medya hesabından isim vermeden Gencer’i hedef alan Ali Şafak Öztürk, deyim yerindeyse açtı ağzını yumdu gözünü.
Öztürk, “Kulübümüzü kendi şirketlerini batırıp Antalyaspor’umuzu da neredeyse batıracak olan, oyuncu transferlerinden komisyon alan, yüzüne tükürsen yarabbi şükür diyecek soytarıların elinden kurtarıp, itibar ve vizyon kazandırdık. Bağırsakları temizledik” dedi.
İki başkanın söylem ve ifadelerini doğru bulmuyorum. Seviyesiz ve belden aşağı olmuş. Gereksiz ve zamansız ifadeler. Enerjilerini takımın geleceği için harcamaları gerekirken birbiriyle laf yarışına girmesi kaygı verici. Her iki isimin de bu gereksiz tartışmaya bir son vermesi gerekir diye düşünüyorum.
İki başkan arasındaki tartışmanın ana konusu borç olarak görünüyor. Gencer, 89 milyon TL borçla bıraktığını ve bugünkü mali tablonun kamuoyuyla paylaşılmasını istiyor. Kamuoyunda da maalesef ciddi bir bilgi kirliliği var. Kimisi borcun 450 milyon TL olduğunu söylüyor, kimisi 500 milyon TL olduğunu ifade ediyor. Hatta borcun 600 milyon TL’nin üstünde olduğunu dillendiren bile var. Hal böyle olunca tartışmalar da bitmiyor, gitgide alevleniyor. O halde yapılması gereken şu. Bağımsız bir kurumun iki başkanın dönemini incelemesi. Kim ne kadar borç yapmış, kim ne kadar borç ödemiş, kim ne kadar gereksiz harcama yapmış, komisyon alınmış mı tüm bu soruların cevabı çıksın ortaya. Çıksın ki Antalyaspor camiası da bilgilensin. Sonra da ona göre tavır alsın.

YORUMLAR

  • 0 Yorum