Reklam
Reklam
Şifa Çiçek

Şifa Çiçek

Bravo size!

28 Haziran 2019 - 00:01

Antalyaspor’un en etkili taraftar gruplarından 07 Gençlik üyelerini hayranlıkla izliyorum.
Onlar bir taraftar grubundan çok daha fazlası.
Bir bakıyorsunuz tribünde 90 dakika gırtlak patlatıyorlar, bir bakıyorsunuz bir hasta için kan verme seferberliği başlatmışlar.
Okullara gerçekleştirdikleri ziyaretlerle gençlere Antalyaspor sevgisini aşılamayı ihmal etmiyorlar.
Sokak hayvanlarını da es geçmiyorlar, savunmasız dostlarımıza kucak açıyorlar.
Yaptıkları bunlarla sınırlı değil.
Özellikle sosyal medya üzerinden çok büyük ses getiriyorlar.
Daha önce ‘AtaBebekİçinAdalet’, ‘HayvanaŞiddetSuçtur’, ‘OtizminFarkındayız’,
‘HelalOlsunNazımSangare’ hastagiyle yaptıkları çağrılar Türkiye’de gündem oldu.
Yine ilik ihtiyacı olan minik Öykü için organize olup adeta sosyal medyayı salladılar. Çağrılar hedefine ulaştı, Türkiye Öykü’nün dramından haberdar oldu.
Özetle iyi günde, kötü günde takımın yanında olan bu pırıl pırıl genç üyeler, Türkiye’nin önemli konularına duyarsız kalmayarak alışılmış taraftar profilinden çok farklı bir görüntü çiziyorlar. Tabi bunun da mimarı kuşkusuz grup başkanı Gürhan Güneyli’dir. O bu etkinlikler için kafa yormasaydı bildiğimiz çizginin dışına çıkacaklarını düşünmüyorum. İşte bu nedenle Başkan Güneyli’nin hakkını teslim etmek gerekir.

Grup üyeleri şimdi de ilan ettikleri ‘Dünya Antalyasporlular Günü’ etkinliği için hazırlık yapmaya başladı. 7 Temmuz’da ‘Bir Meşale de Sen Yak’ etkinliği düzenleyecek 07 Gençlik, Antalyaspor’un bir başka etkili taraftar gurubu 1966 ile birlikte Boğaçayı’nda toplanıyor. Bu etkinliğin daha çok ses getirmesi ve sahiplenilmesi için ise sosyal medyadan bir kampanya başlattılar. Grup üyeleri futbolculara ulaşıp Antalyalıların meşale etkinliğine çağrıda bulunmasını sağladı. Bu çağrıların amacına ulaşıp 7 Temmuz’da Boğaçayı’nda izdiham yaşanacağını düşünüyorum.

Kısaca söz ettiğim 07 Gençlik, gerçekten etkili ve dikkat çeken çalışmalara imza atıyor. Bunu el ele vererek yapıyorlar. Tabi en büyük destekçileri iş insanı Tolga Cömertoğlu’dur. Yüreği Antalyaspor sevgisiyle atan Cömertoğlu’nun maddi ve manevi desteği 07 Gençlik’in bu örnek çalışmalara imza atmasını sağlıyor.

YORUMLAR

  • 0 Yorum