Şifa Çiçek

Şifa Çiçek

CHP'de 'Kurnaz'lık ters tepti

02 Temmuz 2020 - 00:01

Birkaç gündür Antalya gündemini AK Parti Kepez Belediye Meclis Üyesi Eşref Ural’ın CHP’ye geçmesi olayı meşgul ediyor. Bu olay CHP’de deyim yerindeyse deprem etkisi yarattı. Partiye geçiş operasyonunu yapan CHP Kepez İlçe Başkanı Önder Kurnaz eleştiri oklarının hedefinde. Aynı gün Ankara’da bulunan Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek de hedef tahtasına oturtuldu. Hiyerarşiyi hiçe sayarak operasyon eylemini hayata geçiren iki isime, özellikle parti tabanı büyük tepki gösterdi. Sosyal medya adeta yıkıldı. Olay o kadar büyüdü ki CHP Antalya İl Başkanı Nusret Bayar Ankara’ya gidip Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu, genel başkan yardımcıları Oğuz Kaan Salıcı, Seyit Torun ve Bülent Kuşoğlu ile görüşmek zorunda kaldı. Görüşmeden Ural’ın partiye geçmek istemesine onay çıkmadığı iddia edildi. İl Başkanı Bayar’ın da partililere bu yönde bilgi verdiği iddia edildi. Bayar'ın yaptığı yazılı basın açıklaması ile “Gündemde olan eski AKP’li Kepez Belediye Meclis üyesi Eşref Ural’ın, parti geleneği ve hiyerarşisi yok sayılarak üye yapılmaya çalışılması masada konuşulan konular arasındaydı. Partimizden istifa ederken ağza alınmayacak ithamlarda bulunan, tekrar partimize dönme çabaları kamuoyunda ve örgüt tabanında büyük tepki uyandıran Eşref Ural ile ilgili örgütümüzün ve partililerimizin görüşlerini ve düşüncelerini genel başkanımıza aktardık. Genel başkanımız gerekli değerlendirmeyi yapacaktır” diyerek topu Ankara’ya atması dikkat çekti.
Antalya gündemini bu kadar meşgul eden bu olayla ilgili ben de bir iki kelam etmek isterim.
Bana göre siyasetçi Eşref Ural’ın CHP’den istifa edip AK Parti’ye geçmesi yanlış. Aynı Ural’ın bu kez AK Parti’den istifa edip eski partisine dönmesi iki kere yanlış.
CHP Kepez İlçe Başkanı Önder Kurnaz’ın Ural’ı Ankara’ya götürüp genel başkana rozet taktırarak hiyerarşiyi hiçe sayması yanlış. ‘Kurnaz’lık yapıp bundan siyasi rant elde etmeyi düşünmek iki kere yanlış.
Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’in Ankara organizasyonunda yer alması yanlış. Böcek’in, genel başkanın Antalya temsilcisi olan il başkanına bilgi vermemesi iki kere yanlış.
Özetle, bu olaydan şimdilik Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek ile CHP Kepez İlçe Başkanı Önder Kurnaz zararlı çıktı.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum