Reklam
Reklam
Şifa Çiçek

Şifa Çiçek

Soydan Çoban örnek olsun!

07 Kasım 2019 - 00:02

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’in göreve gelir gelmez el attığı konulardan biri belediye şirketlerinin yönetim kurullarıydı.

Bilindiği üzere CHP Konyaaltı İlçe Başkanı Onur Duruk ve CHP Kepez İlçe Başkanı Servet Yıldız Başkan Böcek’in talimatıyla ANET A.Ş.’nin yönetim kurulunda görevlendirilmişti.
Bu görevlendirme parti içinde büyük tartışmalara neden olmuştu. CHP Muratpaşa İlçe Başkanı Hasan Şahin, ilçe başkanlarının belediye şirketlerinin yönetim kurullarında yer almasını doğru ve etik bulmadığını söylemişti.

Onur Duruk bu sözlere cevap vermezken, Servet Yıldız ise sosyal medya hesabından bir soda şişesi paylaşarak, “Hazımsızlık çekenlere gelsin” notunu yazmıştı.

O tarihte ben ve bazı gazeteciler de görevlendirmelerin etik olmadığını, bu görevlendirmelerle ilçe başkanlarının Büyükşehir Belediye Başkanı’nın emrine gireceğini, bu nedenle de asli görevlerini yapamayacağını yazmıştık. Anlaşılan bir tek biz öyle düşünmemişiz.
Antalya Büyükşehir Belediyesi iştiraki EKDAĞ yönetim kurulu üyesi Soydan Çoban, önceki gün istifa ettiğini duyurdu.

Başkan Muhittin Böcek tarafından EKDAĞ’da görev verilen CHP’li Soydan Çoban’ın istifa gerekçesi örnek teşkil edecek nitelikte. Partisinin Kepez İlçe Başkanlığı’na aday olduğu için bu kararı aldığını belirten Çoban, “CHP örgütlerinde siyasal iddia taşıyanların yönetim organı ve temsil noktasında bulunanların belediye şirketlerinde görev almasını siyaseten doğru bulmadığım için EKDAĞ’dan istifa ettim” dedi.
Bu açıklamaya şapka çıkarılır. Gerçekten alkışlanacak bir davranış. Umarım bu anlamlı hareket diğer ilçe başkanlarına da örnek olur.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Yusuf
    9 ay önce
    Peki o Ekdağ a.ş den kaç kişi işten çıkarıldı 1 Kasım’dan beri