Reklam
Reklam
Şifa Çiçek

Şifa Çiçek

Yeni vali Yazıcı ve ilk izlenimler

27 Haziran 2020 - 00:01

Balıkesir valisiyken Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Antalya Valiliğine atanan Ersin Yazıcı, göreve başladı.

Antalya’yı tanımaya çalışan Vali Yazıcı, bir yandan ziyaretler gerçekleştirirken, bir yandan da kentin geleceğine yön veren sivil toplum kuruluşu yöneticilerini ağırlıyor.

Göreve başladığı günden bir gün sonra Antalya Gazeteciler Cemiyeti’ni konuk etti Vali Yazıcı.
Bu hem AGC açısından hem de şehir adına anlamlıydı.

Zira kentin hafızası konumunda olan AGC ve onu yönetenlerden en sağlıklı bilgiye ulaşmak mümkün. Ulusal ve yerel gazeteler, ajans, televizyon ile radyo temsilcilerinden oluşan AGC yönetimi, aynı zamanda 360 üyesiyle Antalya’nın en etkili ve en güçlü sivil toplum kuruluşlarından.

AGC Başkanı Mevlüt Yeni, Antalya basın sektörü hakkında bilgi verirken Vali Ersin Yazıcı’nın pür dikkat kesilmesi Antalya’da yapmak istediklerinin sinyallerini verir gibiydi. Göreve başlar başlamaz, “Atanmış değil adanmış gibi hizmet edeceğim” diye açıklama yapan Vali Yazıcı, AGC yönetimine de, “Taş üstüne taş koyacağımızı ümit ediyorum ve bunun gayreti içerisinde olacağım. Yeni bir heyecanla, gayret içerisinde olacağız. Birlikte Antalya için güzel şeyler üreteceğiz” ifadesini kullandı.

Perşembe günü Akdeniz Manşet Grubu olarak da ‘Hayırlı olsun’ ziyaretinde bulunduğumuz Vali Yazıcı, burada da benzer sözler söyledi.

Dikkat ederseniz Vali Yazıcı’nın ilk söylemi hep Antalya’nın geleceği ile ilgili. Elbette bu O’nun asli görevi. Ancak gelir gelmez bunlar için kafa yormuş olmasını görmek ümit verici. Kentte 25 yıldır gazetecilik yapan biri olarak bundan önce tam 8 vali ile çalışma şansım oldu. Burada canını dişine takarak çalışanlar olduğu gibi, maalesef kendisini düşünen ve egosunu tatmin etmek için hareket edenler de oldu. Daha çok siyasi yatırım için çalışanlar olduğunu söylersem sanırım yanılmış olmam. Bu nedenle yeni Vali Yazıcı’nın ifadelerini anlamlı buluyorum.

3 günde iki kez ziyaret etme şansı bulduğum Vali Yazıcı ile ilgili ilk izlenimlerime dayanarak söyleyebilirim ki, kentte iz bırakacak çalışmalara imza atacak gibi. Bunu da söylemleriyle gösterdi.

Benim için en önemli olan ise eğitime verdiği önem. Rize ve Balıkesir’de görev yaptığı süre içerisinde kitap okuma konusunda önemli mesafe kat eden Vali Yazıcı’dan Antalya’da da aynı duyarlılığı kendi adıma bekliyorum. Buna Kepez başta olmak üzere bazı ilçelerde ihtiyaç var. Buralarda başlatacağı kitap okuma çalışmalarının kent ve geleceğimiz olan çocuklarımız için önemi hayli büyük.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum