Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Umut Özen

Umut Özen

Efsane geri geliyor

06 Nisan 2021 - 00:00

1975 yılında hizmete açıldı ve açık kaldığı yıllarca yerli ve yabancı 3 milyon 200 bin misafire ev sahipliği yaptı. 4 binin üzerinde personel yetiştirerek aynı zamanda turizm okulu oldu.
2013 yılında 204 odalı otelin kapanışı nedeniyle düzenlenen basın toplantısında dönemin Divan Grubu Genel Müdür Yardımcısı Faik Öztunç, “Bu bir veda değil, devre arası” demişti. Öztunç, Koç Topluluğu’na ait otelin, yenilenme süreci içine girdiğini söylemişti. Talya Oteli’nden söz ediyorum. Antalya’nın efsane oteli 50 Milyon Dolara yeniden yapılacak.
Uzun süredir atıl vaziyette bekleyen Koç Grubu’na ait Antalya’daki Divan Talya Otelin yıkılıp yeniden yapılması süreci hızlandı. Marmaris Altınyunus Turistik Tesisler AŞ tarafından Kamuyu Aydınlatma Platformuna yapılan açıklamada, yıkımın bir hafta içinde başlayacağı ve 60 günde tamamlanacağı belirtildi. Şirketin KAP’a yaptığı açıklama şöyle: '”Şirketimizin 15.03.2021 tarihli özel durum açıklamasını takiben, Divan Talya Oteli'nin yeniden yapım sürecinde Muratpaşa Belediye Başkanlığı tarafından 30 Mart 2021 tarihinde yıkım ruhsatı düzenlenmiştir. Yıkım çalışmalarına 1 hafta içerisinde başlanılması ve yıkım sürecinin ilgili düzenlemeler doğrultusunda 60 gün içinde tamamlanması hedeflenmektedir. Konuya ilişkin önemli gelişmeler faaliyet raporları ve özel durum açıklamaları vasıtasıyla yatırımcılarımızla paylaşılacaktır” Şirket tarafından daha önce yapılan açıklamada, “Divan Talya Otelinin ve Konferans Merkezi'nin bulunduğu Antalya İli, Muratpaşa İlçesi, 28435 ada 1 ve 2 parsellerdeki parselasyon neticesinde T.C Maliye Hazinesi adına tescil edilen toplam yaklaşık 600 metrekarelik alanların satın alınmasına ve 28435 ada 1 ve 2 parseller ile 68 ada 58-60-61-62-65 parsellerdeki inşaata ilişkin tüm işlemlerin gerçekleştirilmesine. Divan Talya Otelimizin yeniden yapımı için 50 Milyon ABD Doları tutara kadar yatırım yapılmasına, karar verilmiştir'' denilmişti. Hem Antalya için hem de ülke turizmi açısından sevindirici bir karar. Ben öncelikle yaratacağı istihdama ve kazandıracağı dövize bakarım. Teşekkürler Koç ailesi.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum