Reklam
Reklam

Yerel basın altın çağını yaşayacak

Yerel basın altın çağını yaşayacak

Yerel basın altın çağını yaşayacak
05 Ocak 2011 - 11:52

Basın İlan Kurumu Genel Müdürü Mehmet Atalay, '2011 yılında basın çalışanlarının yaşam düzeyini ve mesleki standarlarını uluslararası seviyeye taşımak, basın özgürlüğünü günün en ileri anlayışlarıyla genişletmek görevimizdir. Yerel basın altın çağını yaşayacaktır' dedi.

Basın İlan Kurumu Genel Müdürü Mehmet Atalay Antalya Gazeteciler Cemiyetini ziyaret etti. Ziyarette Yeni, Basın İlan Kurumu ޞube Müdürü Emre Serhatlı, Cemiyet Başkanı Mevlüt Yeni ve Başkan Yardımcısı Emin Demir katıldı. Atalay, 'Türk basınının kaynak sorununu çözecek projeleri hayata geçirmek, basın çalışanlarının yaşam düzeyini ve mesleki standarlarını uluslararası seviyeye taşımak, basın özgürlüğünü günün en ileri anlayış ve uygulamalarıyla genişletmek, 2011 yılında temel görevimiz olacaktır' dedi. 50. kuruluş yıldönümünü, medya dünyasının emekçilerinin katılımıyla etkinliklerle kutlayacaklarını bildiren Atalay, 'Türk basın sektöründeki yarım asırlık rolünü sosyo-ekonomik ve teknolojik gelişmelere göre yeniden tanımlayarak, yapılanma sürecine giren kurumumuz, yeni yıla yeni vizyonuyla giriyor' dedi.

Anadolu yollarına düştük
Atalay, 2011 yılında basın çalışanlarının yaşam düzeyini ve mesleki standarlarını uluslararası seviyeye taşımak, basın özgürlüğünü günün en ileri anlayış ve uygulamalarıyla genişletmenin temel görevleri arasında bulunduğuna dikkat çekerek, 'Basınımız bir taraftan gazetecilik faaliyetlerini sürdürürken diğer taraftan dijital dünyaya adım atmak zorunda kalacağı bir yıl olacaktır. Kurumumuz özellikle yerel basının dijital dünyaya geçiş sürecinde köprü vazifesi görecektir. Bu amaçla Basın İlan Kurumu yerel medyayı geleceğe hazırlayacak programları uygulamak içi şimdiden Anadolu yollarına düştü bile' diye konuştu.

Basının sorunlarını çözeceğiz
Basının altın çağını yaşayacağına dikkat çeken Atalay, 'Basın sektöründeki kardeş kuruluşların da desteği alınarak gerçekleştirilecek dönüşüm projeleri sayesinde yerel basınımız tüm dünyada olduğu gibi Türkiye'de de altın çağını yaşayacak 'Türk Basını Reklamcısıyla Buluşuyor' ve 'Türk Basını Geleceğe Hazırlanıyor' konseptinde düzenleyeceğimiz buluşmalarla özellikle basınımızın kaynak sorununun çözümü için önemli bir adım atıyoruz' şeklinde konuştu. Atalay, konuşmasının bir bölümünde internet haberciliği ile ilgili yaptığı açıklamalarında Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'ın konuya duyarlılık gösterdiğine dikkat çekti.

YORUMLAR

  • 0 Yorum