Reklam
Reklam

Yılın vizyon sahibi bürokratı seçildi

Yılın vizyon sahibi bürokratı seçildi

Yılın vizyon sahibi bürokratı seçildi
20 Aralık 2010 - 17:00

Vali Ahmet Altıparmak'a, Türk Asya Stratejik Araştırmalar Merkezi (TASAM) tarafından 'vizyon sahibi bürokrat' ödülü verildi

Ödüller törenle dağıtıldı
TASAM'ın 5'incisini düzenlediği Stratejik Vizyon Ödülleri sahiplerini buldu. Devlet adamı, siyasetçi, bürokrat, bilim insanı, kurum, iş adamı, sanatçı ve gazeteci-yazar olmak üzere sekiz kategoride verilen ödüller İstanbul'da düzenlenen törenle dağıtıldı. Cevahir Hotel Kongre Merkezi'nde düzenlenen törene İçişleri Bakanı Beşir Atalay'ın yanı sıra eski Afrika Birliği Komisyonu Başkanı ve Mali Cumhuriyeti eski Devlet Başkanı Prof. Dr. Alpha Oumar Konare, Rusya Federasyonu İstanbul Başkonsolosu Alexey Erkhov ve Brezilya'nın Ankara Büyükelçisi Marcelo Jardim de katıldı.

Bakanlar da ödül aldı
TASAM Başkanı Süleyman ޞensoy stratejik vizyon sahibi kurum ve yöneticilere, tarihin kırılma anlarından birisi olan günümüzde her zamankinden çok ihtiyacımız olduğunu söyledi. Bilge derinliğine sahip kişi ve yöneticilerin dengelerin, parametrelerin yeniden tanımlandığı bu zorlu süreçte hayati öneme sahip olduğunu ifade eden ޞensoy, 'Bilgelik ve stratejik vizyon nitelikleri ödüllendirilmeyi hak ediyor.' dedi. Türkiye dışından Rusya Başbakanı Vladimir Putin ile ve Brezilya Devlet eski Başkanı Luiz Inacio Lula Da Silva'yı ödüllendiren TASAM'ın, Vali Ahmet Altıparmak ile birlikte ödül verdiği isimler arasında Devlet Bakanı Zafer Çağlayan, İçişleri Bakanı Prof. Dr. Beşir Atalay da yer aldı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum