Reklam
Reklam

Zeytinköy zanlıları sorguda

Zeytinköy Mahallesi'nde, uyuşturucu satıcılarına yönelik operasyonda gözaltına alınan 26 kişiden 16'sı adliyeye sevk edildi.

Zeytinköy zanlıları sorguda

Zeytinköy Mahallesi'nde, uyuşturucu satıcılarına yönelik operasyonda gözaltına alınan 26 kişiden 16'sı adliyeye sevk edildi.

Zeytinköy zanlıları sorguda
09 Aralık 2010 - 15:53

Zeytinköy Mahallesi'nde, uyuşturucu satıcılarına yönelik operasyonda gözaltına alınan 26 kişiden 16'sı adliyeye sevk edildi. 10 zanlının sorgusu ise sürüyor .

Gazetecilere tepki gösterdiler
Antalya Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele ޞube Müdürlüğü nde sorguları tamamlanan zanlılardan 3 ü kadın 2 si 18 yaşından küçük 16 zanlı, adliyeye sevk edildi. Çevik kuvvet ekiplerinin geniş güvenlik önlemleri altında adliyeye çıkartılan zanlıların yakınları, görüntü almak isteyen gazetecilere tepki gösterdi.

Polis alıcı gibi davrandı
Eğlence mekanları ile okul önlerindeki uyuşturucu satışı yaptıkları öne sürülen zanlıların, alıcı gibi davranan polisle yaptıkları uyuşturucu pazarlığının polis kamerası tarafından görüntülendiği bildirildi. Uyuşturucu temini ve satışı yaptıkları iddia edilen zanlıların etkin pişmanlık hükümlerinden faydalanmak için Antalya daki uyuşturucu trafiğiyle ilgili olarak polise önemli bilgiler verdikleri de öğrenildi.

26 kişi gözaltına alınmıştı
Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele ޞube Müdürlüğü ekipleri, sokak satıcılarına yönelik olarak 5 aydır sürdürülen istihbarat ve takip çalışmasının ardından dün Zeytinköy de Süpürge 2 adı verilen operasyon düzenlemiş, terörle mücadele, özel harekat ve asayiş şubesi ekiplerinin de destek verdiği uyuşturucu operasyonunda 26 kişi gözaltına alınmıştı.
Operasyonda 304 paket esrar, 160 paket halinde 90 gram eroin, 65 paket kokain, uyuşturucu satışından elde edildiği iddia edilen 8 bin 800 lira, 800 dolar ve 700 avro ele geçirilmişti.

YORUMLAR

  • 0 Yorum