banner153
banner230
banner203

ODTÜ’de Ders konusu Döşemealtı

Döşemealtı Gençlik Meclisi (DÖGEM) üyeleri, ilçede planlama projesi yapmak ve incelemelerde bulunmak üzere bölgeye gelen Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) Mimarlık Fakültesi Kentsel Tasarım Yüksek Lisans stüdyosu öğrencileriyle bir araya geldi. ODTÜ’lü yüksek lisans öğrencileri 1 yıl boyunca Döşemealtı İlçesi ile ilgili bilimsel çalışmalar yapacak.

Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) Mimarlık Fakültesi Kentsel Tasarım Yüksek Lisans stüdyosu öğrencileri Döşemealtı’ndaki kentleşme, yapılaşma, sosyal donatı alanları, tarihi ve kültürel alanlar, bölgenin coğrafi yapısı hakkında incelemelerde bulundular. 1 Yıl boyunca Döşemealtı üzerine çalışma yaparak proje hazırlayacak olan ODTÜ’lü Mimar, Şehir plancısı ve Peyzaj mimarı 17 yüksek lisans öğrencisi Döşemealtı için hazırladıkları taslak çizimleri DÖGEM üyeleriyle paylaştı.

Mahallelerde 4 gün boyunca inceleme ve araştırmalar yapan ODTÜ Yüksek Lisans öğrencileri ile Döşemealtı Belediyesi Meclis salonunda bir araya gelen Döşemealtı Gençlik Meclisi üyeleri, hazırlanan projelerde İlçenin kendine özgü dokusuna zarar verilmeden, coğrafi yapısı ve kültürel zenginliklerini koruyarak modern kentleşme anlamında projeler hazırlamalarını istedi.

ODTÜ’lü öğrenciler ve DÖGEM üyeleri daha sonra Döşemealtı Kent Meydanında hatıra fotoğrafı çektirdi.

İHA

Anahtar Kelimeler:

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner20

banner221

a