banner244

Adı ayırım değil

Çevre ve Orman Bakanı Veysel Eroğlu, 'Sarısu Mesire Alanında yapılacak çalışmalar yürürlükteki mevzuat kapsamında denetlenmekte olup, Antalya Büyükşehir Belediyesi yönetiminin mensup olduğu parti nedeniyle bir ayrımın yapılması söz konusu değildir' dedi

Soru önergesini yanıtladı
Bakan Veysel Eroğlu, CHP Antalya Milletvekili Hüsnü Çöllü'nün Sarısu Mesire Alanı'nda Antalya Büyükşehir Belediyesi'nce yürütülen çalışmalara ilişkin TBMM Başkanlığı'na sunduğu soru önergesini yanıtladı. Bakan Eroğlu, yanıtında, mesire alanlarında yapılacak tesislerle ilgili mevzuat uyarınca Antalya Büyükşehir Belediye Başkanlığına uygulama projesi yaptırıldığını, aynı alanda daha önce İl Özel İdaresine teleferik alt istasyonu için ön izin verilen alanın mesire yeri projesindeki otoparkla çakışması yüzünden projenin bu kısmında tadilata gidilmesinin istendiğini kaydetti. Eroğlu yanıtında, Büyükşehir Belediyesi ile Orman Bölge Müdürlüğü arasındaki kiralama sözleşmesinde, üçüncü şahıslara devir yapılamayacağına dair hüküm bulunmasına rağmen, belediye ile ANTEPE Aޞ arasında yapılan sözleşmede alt kiracılara devirle alakalı hüküm yer aldığına da dikkati çekti. Bakan Eroğlu, bu durum ana sözleşmeye aykırılık teşkil ettiğinden, söz konusu hükmün alt sözleşmeden çıkartılması konusunda Antalya Büyükşehir Belediyesine tebligat yapıldığını bildirdi.

İzinsiz yıkıldı
Mesire alanı içinde bulunan Çevre ve Orman Bakanlığına ait 7 ünitenin, hakkında yıkım kararı bulunmamasına rağmen izinsiz yıkıldığına da değinen Eroğlu, yanıtında, Orman Genel Müdürlüğü müfettişlerince yapılan incelemede, yıkılan ünitelere ilişkin bedel tespitinin yapıldığını, durumun Büyükşehir Belediyesine iletildiğini ve gereğinin yerine getirildiğini açıkladı. Eroğlu, Çöllü'nün soru önergesinde yer alan, ''Antalya halkına yapılacak hizmetleri siyasi gerekçelerle geciktirmek ya da engellemek Antalya halkına haksızlık değil midir?'' şeklindeki ifadelerine de, ''Sarısu Mesire Alanında yapılacak çalışmalar yürürlükteki mevzuat kapsamında denetlenmekte olup, Antalya Büyükşehir Belediyesi yönetiminin mensup olduğu parti nedeniyle bir ayrımın yapılması sözkonusu değildir'' sözleriyle cevapladı.

Çöllü değerlendirdi
Bakan Eroğlu'nun yanıtını değerlendiren Çöllü, Eroğlu'nun siyasi bir yaklaşım bulunmadığına dair sözlerinin yaşananlarla çeliştiğini savundu. Hüsnü Çöllü, Antalya halkının yaşananları gördüğünü ve değerlendirdiğini belirterek, ''Yapılan çalışmalar Antalya halkı için yapılıyor. Bu çalışmaların engellenmesi, geciktirilmesi Antalya halkına karşı atılmış bir adımdır. Antalya'nın yarattığı katma değer dikkate alındığında Antalya halkına biraz daha özenle bakılması gerekiyor'' görüşünü savundu.

Anahtar Kelimeler:

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner20

a