banner153
banner230
banner203

Antalya Basınında Bugün

HÜRRİYET AKDENİZ: Müziğin dahi çocuğu

Arslan Büyükkaya, ülkenin en zorlu müzik sınavına rakipsiz olarak Yılın Genç Solisti seçildi.

SABAH AKDENİZ: Üniversiteye 'diş' geliyor

Akdeniz Üniversitesi büyümeyi sürdürüyor. Yıllardır beklenen Diş Hekimliği Fakültesinin kuruluşu tamamlandı ve dekan atandı. Gelecek yıl 50 Öğrenci ile eğitim başlıyor.

MİLLİYET AKDENİZ: Okullara elektrikli bomba

Milli Eğitim ve Enerji Bakanlığı arasındaki protokol gereği okul bahçelerine trafo konulmasına Eğitim-Sen karşı çıktı. Eğitim-Sen, Öğrencilerin can güvenliği tehlikede. Oyun alanında binlerce voltluk elektrik olacak dedi.

CUMHURİYET AKDENİZ: Tartışmalı vakıf devre dışı

İl Özel İdaresi'nin kuracağı şirkete ortak edilmeye çalışılan ancak tarikatlarla bağlantısı olduğu iddiasıyla büyük tepki gören vakıf, İl Genel Meclisi toplantısında devre dışı bırakıldı.

AKDENİZ BEYAZ: Avm isyanı

Antalya Büyükşehir Belediye Meclisi'nde CHP ile AK Parti'leri birleştiren alışveriş merkezi kararı ortalığı karıştırdı. AESOB üyeleri, bu konuda alınan karar isyan ederken, yakın bir gelecekte esnafı protestoya davet edecekleri öğrenildi.

AKDENİZ GERÇEK: Bir çukur kapanacak

İl Genel Meclisi, kamuoyunda okullar bölgesi olarak bilinen alanın Büyükşehir'e devrinin ardından buradan elde edilecek kira geliri için İl Özel İdaresi'ne belediye ile protokol yapma yetkisi verdi.

AKDENİZ GÜNCEL: Organ bağışına HAYAD desteği

Hasta ve Hasta Yakını Hakları Derneği (HAYAD) Başkanı Nuri Özkul, organ bağışında gönüllü bağışçı aramak yerine, ülke insanlarının her birinin bağışçı olabileceği bir sisteme ve yasal düzenlemeye ihtiyaç olduğunu söyledi.


AKDENİZ'DE YENİ YÜZYIL: Vali Altıparmak en iyi vali oldu

Muğla'dan geçtiğimiz yıl atanan Antalya Valisi Ahmet Altıparmak, göreve geldiğinden bu yana kısa süre geçmesine karşın en iyi turizm bölgesi valisi seçildi. Vali Altıparmak, ödülünü Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay'dan aldı.

Antalya: Rekor yılı olabilir

Antalya Vali Yardımcısı Recep Yüksel, yılın ilk aylarındaki verilere göre bu yılın, Türkiye ve Antalya için turist sayısı anlamında rekor yıl olabileceğini söyledi.

Antalya KÖRFEZ: Gazetecilerden özgürlük çağrısı

Çağdaş Gazeteciler Derneği Akdeniz ޞubesi üyeleri ve beraberindeki gazeteciler Ergenekon soruşturması kapsamında tutuklanan Gazeteci Ahmet ޞık'ın Antalya'da yaşayan ailesini ziyaret etti.

Antalya GÜNDEM: Tarihi dokular projelendirilecek

Antalya'nın Akseki ilçesinde tarihi ve kültürel dokular projelendirilecek. Bu kapsamda Tarihi Kentler Birliğince iki caddenin dokularının projelendirilmesi çalışmalarına başlandı.

Antalya SON HABER: Felaket senaryoları üretiyorlar

AK Parti İl Başkanı Mustafa Köse, CHP'liler felaket senaryoları üretip, tamtam dansı yapıyorlar dedi.

EKSPRES: Berlin'de gurur günü

Geleneksel Tourexpi Destination Management Ödülleri'ne bu yılda damgamızı vurduk. 7 kategoride ITB Fuarı'nda dağıtılan ödülün 5'ini Antalya aldı.

GAZETE BİR: Türk greyfurdunu Uzakdoğu pazarı çok beğendi

Yaş meyve sebze ihracatçıları Uzakdoğu pazarının kapılarını araladı. Japonya'ya gönderilen greyfurt beğenildi. İhracatçılar, şimdi bu ülkeye limon ve kiraz göndermenin yollarını arıyor.

HİLAL: Hesap sorun çağrısı

Sivil Toplum Dayanışma Merkezi Tarım ve Gıda Sorumlusu Sebahattin Emül, Seçim döneminde israf edilen kağıtların hesabının siyasilerden sorulması gerektiğini söyledi.

HÜRSES: İhracat rekor kırdı

Antalya Yaş Meyve Sebze İhracatçıları Birliği (AYMSİB) Başkanı Mustafa Satıcı, Avrupa ve Rusya'daki şiddetli soğuklara rağmen Antalya'dan yapılan yaş meyve sebze ihracatında rekor kırıldığını belirtti.

İLERİ: Ekmek arası silah

Trabzon'dan Antalya'ya gelen otobüste yapılan aramada Trabzon ekmeği içine gizlenmiş el yapımı silah ele geçirildi.

Anahtar Kelimeler:

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner20

banner221

a